Colours of Ostrava nabídne zajímavé akce už tento podzim

  • Colours of Ostrava nabídne zajímavé akce už tento podzim
    • 15.08.2013
    • Tisk

    Festival Colours of Ostrava představuje rozšířenou hudební nabídku. V rámci projektu "Solo Colours …

    Sdílejte článek:

Festival Colours of Ostrava představuje rozšířenou hudební nabídku. V rámci projektu „Solo Colours Concerts“ nabídne sérii čtyř „sólo“ koncertů v dolnovítkovickém Gongu a v klubu Cooltour na Černé louce.

Ve spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice tak začne tradice exkluzivních koncertů pro náročné posluchače.

Po ostravské premiéře v roce 2010 na Colours of Ostrava se letos v rámci Solo Colours Concerts znovu představí inovátorský projekt známé norské skupiny Jaga Jazzist.

Perlou bude koncert věhlasného jazzového zpěváka Gregoryho Portera z USA.

Dalším výjimečným koncertem v této řadě se stane dvojkoncert irských hvězd Lisy Hannigan a Japa.

Předvánoční atmosféru ve městě obohatí London Community Gospel Choir z Velké Británie.

„Věřím, že sólo koncerty nabídnou slavnostní a pohodovou atmosféru, kdy si budeme moci užít mimořádné hudební zážitky z dramaturgické dílny Colours of Ostrava. Rozhodli jsme se uspořádat tyto čtyři výjimečné koncerty samostatně, protože i když jsme už měli možnost některé interprety na Colours vidět, zvláštní koncert nabízí prostor si je lépe vychutnat,“ uvedla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Program Solo Colours Concerts tedy začíná v Gongu 1. listopadu koncertem norské jazzové kapely Jaga Jazzist. Ta představí nový projekt Live With Britten Sinfonia s podporou ostravské Janáčkovy filharmonie.

28. listopadu vystoupí v klubu Coultour slavná irská písničkářka Lisa Hannigan, která se do Ostravy vrací po vystoupení v rámci Colours of Ostrava před dvěma lety. Spolu s ní v samostatném bloku vystoupí další irský písničkář Richie Egan, známý spíše pod pseudonymem Jape, který si na Colours už také zahrál.

O den později, 29. listopadu, se v Ostravě představí držitel několika nominací na cenu Grammy a fenomén současné soulové scény Gregory Porter.

Program Solo Colours Concerts se uzavře 5. prosince vánočním koncertem London Community Gospel Choir, který během čtyřicetiletého působení doprovázel mnoho hvězd, například i George Michaela či Madonnu.

Solo Colours Concerts se konají ve spolupráci se sdružením Dolní oblast Vítkovice.

„Ostrava je v hudebním světě už dobře známá a daří se nám přivážet špičkové světové umělce. V Gongu vzniklo ideální zázemí pro umělecky výjimečné akce,“ říká Zlata Holušová.

Gong je unikátní stavba, a proto hledáme i unikátní projekty. Každý ze tří koncertů, který u nás v rámci Solo Colours Concerts proběhne, je akcí, jež nám může přivést diváky z celé republiky,“ komentuje chystané hudební události Petr Koudela, výkonný ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Pro sdružení jde o první velký projekt, který kromě organizační stránky zajišťuje také po stránce dramaturgické.

Koncert Lisy Hannigan, při kterém LisaJape vystoupí pouze za doprovodu akustických kytar, se s ohledem na intimní charakter bude konat v komornějším prostředí klubu Coultour.

Koncerty začínají vždy ve 20:00 hodin.

Vstupenky na každý koncert zvlášť budou v prodeji za 590 respektive 690 korun.

www.colours.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.