Helena Vondráčková dokončuje nové album a točí seriál

  • Helena Vondráčková dokončuje nové album a točí seriál Fotogalerie (15)
    • 14.08.2013
    • Tisk

    Rok po vydání živého záznamu koncertu ve Státní opeře Praha na DVD a CD "Helena on Broadway …

    Sdílejte článek:

Rok po vydání živého záznamu koncertu ve Státní opeře Praha na DVD a CD „Helena on Broadway“ vydá Helena Vondráčková nové studiové album.

Písničky pro ni napsali známí skladatelé a textaři jako např. Vítězslav Hádl, Václav Noid Bárta, David Deyl, Michal David, Ondřej Brzobohatý, Lešek Wrónka, Václav Kopta, Eduard Krečmar, Jan Dvořák, Lukáš Hrabal a další.

Žánrově jde o pestrou směsici lyrických popových písní.

Produkce alba se ujal Daniel Hádl.

Kromě novinek se Helena Vondráčková rozhodla na album zařadit 3 coververze.

Půjde o její vlastní verzi skladby „Don´t Leave Me This Way“ (Thelma Houston), italského hitu „Non vivo piú senza te“, česky „Nemůžu bez tebe žít (Ne, signore, ne)“ a novou podobu písně Pétera Mátého známou pod názvem „Málo mám lásky tvé“, kterou původně nazpívala už v 70. letech.

Dvě posledně jmenované písničky si už prošly první zkouškou a na nedávném Helenině narozeninovém koncertu sklidily ohromný potlesk.

Kromě schůzek s autory a pilného nacvičování nových písní si zpěvačka udělala výlet do Paříže.

Nebylo to ovšem na romantický víkend, ale šlo o návštěvu pracovní. Prestižní francouzské Musée Grévin se na jaře 2014 chystá otevřít pobočku v pražské Celetné ulici a jednou z prvních oslovených osobností z ČR byla Helena.

Stala se tak vůbec první osobou, která umělecký tým muzea voskových figurín navštívila. Na její soše se už pilně pracuje.

Více než stoletá tradice dělá z Musée Grévin exkluzivní kulturní stánek. Není tedy divu, že nabídka na vytvoření dvojnice, udělala Heleně radost a považuje ji za významnou poctu.

V těchto dnech se Helena Vondráčková dále chystá na natáčení televizního seriálu Gympl s /r/učením omezeným, kde hraje ve čtyřech dílech.

Mezi natáčením si pak „odskočí“ do Polska.

Zmiňované album Helena on Broadway vyšlo letos v květnu i tam a jeho úspěch vyvolal opětovné pozvání na prestižní hudební festival v Sopotech.

Pořadatelé si od umělkyně vyžádali hit „Call Me“ a „polskou hymnu“ „Malovaný džbánku“.

www.vondrackova.net
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.