Už zítra vystoupí na Hradě písničkářka Regina Spektor

  • Už zítra vystoupí na Hradě písničkářka Regina Spektor Fotogalerie (5)
    • 12.08.2013
    • Tisk

    Na zítřejším koncertu americké písničkářky a pianistky Reginy Spektor na Terase Jízdárny Pražského …

    Sdílejte článek:

Na zítřejším koncertu americké písničkářky a pianistky Reginy Spektor na Terase Jízdárny Pražského hradu se v roli předskokana představí americký hudebník Jack Dishel, který vystupuje pod jménem Only Son.

Písničkář Jack Dishel, který žije stejně jako Regina Spektor v New Yorku, byl před sólovou kariérou frontmanem kapely Stipplicon a hlavním kytaristou The Moldy Peaches.

Nedávno vydal album Searchlight, kde jako hosté hrají právě Regina Spektor nebo členové The Strokes a Of Montreal.

Pražský koncert, který začíná ve 20 hodin, je už beznadějně vyprodaný.

Regina Spektor, jedna z nejtalentova­nějších a nejoriginálnějších osobností současné hudby, vystoupila před tuzemskými diváky zatím pouze na festivalu Colours of Ostrava, a tak její srpnový koncert na Hradě bude pražskou premiérou.

Velký respekt si vydobyla neobvyklým hlasem, virtuózní hrou na klavír a výjimečnými písněmi.

V nedávné době vystoupila v takových prestižních sálech jako jsou Sydney Opera House, Royal Albert Hall v Londýně, Radio City Music Hall v New Yorku nebo na největších festivalech včetně Glastonbury, Coachella nebo Bonnaroo.

V Praze s doprovodnou skupinou zahraje písně ze všech alb, včetně zatím posledního What We Saw From The Cheap Seats, které vyšlo loni na jaře.

Regina Spektor se narodila v Moskvě a už od šesti let studovala hru na klavír.

V roce 1989 celá rodina opustila Sovětský svaz a přes Rakousko a Itálii doputovala do New Yorku. Tam Regina pokračovala v klasickém hudebním vzdělání.

Když jí bylo šestnáct, začala skládat první písně.

Postupně si získávala renomé díky koncertům v kavárnách a klubech v New Yorku, kde také prodávala desky 11:11 (2001) a Songs (2002), které si sama vydala.

Už další album Soviet Kitsch, původně vydané opět vlastním nákladem, si našlo v roce 2004 širší publikum díky labelu Sire Records.

Během turné s kapelami jako The Strokes nebo Kings Of Leon a také na mnoha samostatných koncertech jí přibývalo víc a víc nových fanoušků po celém světě.

Další album Begin to Hope vydané v roce 2006 slavilo úspěch na obou stranách Atlantiku – v USA se například, stejně jako pak dvě následující, dostalo do Top 3.

Po několika letech koncertování přišla Regina Spektor postupně s dalšími nahrávkami – Far (2009), Live in London (2010) a zatím poslední What We Saw from the Cheap Seats.

www.kulturanahrade.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.