Chystáte se na Hrady CZ? Prostudujte si program!

  • Chystáte se na Hrady CZ? Prostudujte si program! Fotogalerie (1)
    • 11.07.2013
    • Tisk

    Putovní hudební festival Hrady CZ začíná už zítra tj. v pátek 12. července na hradě Točník. Postupně se v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 31. srpna na hradech Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

    Sdílejte článek:

Kompletní rozpis interpretů pro jednotlivé zastávky festivalu Hrady CZ je k dispozici na tomto místě pro hrady v Čechách a tady pro ty na Moravě.

Devátý ročník největšího tuzemského festivalu na českých a moravských hradech nabídne na první zastávce koncerty Tomáše Kluse, Anety Langerové a kapel No Name, Monkey Business, Mandrage, Wohnout, Vypsaná fixa, Portless a dalších.

Program na Točníku zahájí Mig 21 a Mňága a Žďorp.

Areál se zítra otevře v 18 hodin a první koncert začne o hodinu později.

Festival bude po oba dva dny probíhat v novém areálu na loukách přímo v podhradí Točníku, kde v sobotu na dvou velkých pódiích vystoupí třináct kapel a interpretů.

První festivalový víkend uzavřou Kryštof, Iné kafe a Monkey Business.

Hned další hradní zastávkou bude 19. a 20. července hrad Švihov.

Loni na festival na hradech zavítalo téměř 60 tisíc návštěvníků a Hrady CZ tak potvrdily, že jsou hudebním festivalem s naprosto nejvyšší účastí v České republice.

Festival i nadále pokračuje v angažování nejoceňovanějších kapel v rámci českých hudebních cen Anděl a Žebřík a skládá se ze dvou částí.

V roce 2005 zahájil existenci první částí na hradech v Čechách, o pět let později organizátoři rozšířili letní hudební turné po hradech také na Moravu, kde se tak letos uskuteční už počtvrté.

Projekt Hrady CZ zahrnuje dohromady vždy dvoudenní hudební program v blízkosti pěti českých hradů v pěti českých regionech, na Moravě jde o tři různé lokality ve třech moravských krajích.

Hrady CZ tak v průběhu letní festivalové sezóny umožňují hudebním fanouškům v různých regionech vychutnat si to nejlepší, co nabízí česká i slovenská hudební scéna.

Letos se interpreti a kapely postupně představí na Točníku ve středních Čechách, Švihově u Plzně, Kunětické hoře u Pardubic, v Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách, na Veveří v severní části Brna, v Hradci nad Moravicí u Opavy, na Bezdězu u Liberce a na Bouzově na Olomoucku.

Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer na jednom pódiu, součástí je také karneval v maskách spojený s tombolou o ceny.

Sobotní program se koná rovněž v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii.

Festivalový areál na hradě Točník letos z důvodu stále vyšší návštěvnosti mění místo, aby návštěvníkům nabídl vyšší komfort.

„Festival se postupně výrazně rozrostl, proto v letošním roce na Točníku a na Švihově přesouváme festivalový areál o kousek dál tak, aby vznikly větší prostory, kde se návštěvníci nebudou tlačit. Věřím, že to diváci ocení,” říká organizátor festivalu Michal Šesták.

Z původního areálu, který se rozkládal ve spodní části obce Točník, se tak festival stěhuje v pátek i v sobotu na louky přímo v podhradí.

Do areálu se dostanou návštěvníci pohodlně a jednoduše, stejnou cestou, která vede k hradu.

Festivalové areály otevřou brány v sobotu vždy v půl jedenácté dopoledne, první interpreti začnou hrát od půl dvanácté.

V programu dalších letošních hradních zastávek se návštěvníci můžou těšit také například na koncerty kapel Pražský výběr, Nightwork, Skyline, nedávno oceněných Zrní, Davida Kollera nebo Rytmuse.

Kromě hudby organizátoři návštěvníkům festivalu Hrady CZ umožňují poznat atraktivní místa v České republice a navštívit jednotlivé historické památky i jejich prohlídkové trasy, protože vstupné na ně je zahrnuto v ceně festivalové vstupenky.

Letitá spolupráce s projektem Kolo pro život přináší příležitost přijet na festival na kole a na místě konání využít úschovny kol. Stejně jako v minulých letech i letos pokračuje spolupráce s Národním památkovým ústavem.

Samozřejmostí jsou stanová městečka, kde je možné si stany také pronajmout včetně možnosti uschování zavazadel.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 400 korun na sobotu.

TERMÍNY A MÍSTA:

12. – 13. 7. Točník

19. – 20. 7. Švihov

26. – 27. 7. Kunětická hora

02. – 03. 8. Rožmberk nad Vltavou

09. – 10. 8. Veveří

16. – 17. 8. Hradec nad Moravicí

23. – 24. 8. Bezděz

30. – 31. 8. Bouzov

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.