Příští rok na jaře v Praze vystoupí také legendární Yes

  • Příští rok na jaře v Praze vystoupí také legendární Yes Fotogalerie (1)
    • 02.07.2013
    • Tisk

    Rockové legendy Yes ohlásily na příští rok evropské turné nazvané "Triple-Harder 2014 …

    Sdílejte článek:

Rockové legendy Yes ohlásily na příští rok evropské turné nazvané „Triple-Harder 2014 European Tour“. Termíny jeho koncertních zastávek zahrnují i Českou republiku.

Tuzemští fanoušci se na Yes můžou těšit 30. května 2014 v Kongresovém centru.

Držitelé ceny Grammy na turné v příštím roce kompletně odehrají tři zásadní alba: The Yes Album, Close To The Edge a Going For The One.

Evropské turné legendární progresive rockové formace odstartuje 29. dubna 2014 v Oxfordu.

Yes se představí ve složení Chris Squire (baskytara), Steve Howe (kytara), Alan White (bicí), Geoff Downes (klávesy) a Jon Davison (zpěv).

Fanoušci se mimo jiné můžhou těšit na dlouholeté hity včetně skladeb “Yours Is No Disgrace”, “I’ve Seen All Good People”, “Star Ship Trooper”, “Close To The Edge”, “And You And I”, “Going For The One”, “Wonderous Stories” nebo “Awaken”.

Yes tyto písně přehrají v pořadí, v jakém je najdete na výše zmíněných studiových albech.

„Představili jsme tato tři alba v plném rozsahu na našem turné po Severní a Jižní Americe a fanoušci byli absolutně nadšeni,“ říká kytarista Steve Howe.

„Fanoušci to mají skutečně rádi,“ doplňuje spoluzakladatel kapely, baskytarista Chris Squire.

„A stejně tak i my. Navíc zahrajeme kousky, které jsme jen zřídkakdy hráli živě.“

Alan White dodává: „Je to skvělá příležitost podělit se s našimi evropskými fanoušky o vývoj Yes v průběhu různých epoch, zavzpomínat na ty doby a vytvořit vzpomínky úplně nové, současné. Na turné po Evropě s hudbou z těchto alb se moc těšíme a hlavně se těšíme na to, že se setkáme s našimi skvělými fanoušky. Koncerty nás moc baví a myslíme si, že si je naši fanoušci po celé Evropě náramně užijí.“

Evropské turné 2014 navštíví Oxford v Anglii, Glasgow ve Skotsku, Londýn v Anglii, Paříž ve Francii, Curych ve Švýcarsku, Brusel v Belgii a Českou a Slovenskou republiku.

Kapelu Yes založili v roce 1968 Jon Anderson a Chris Squire, držitelé ceny Grammy.

Vytvořili jedny z nejdůležitějších a nejvlivnějších skladeb v historii rocku. Za kultovní klasiku jsou dnes považovány především skladby “Roundabout”, “Close To The Edge”, “I’ve Seen All Good People”, “Owner of a Lonely Heart” a řada dalších.

Během čtyři desetiletí trvající kariéry prodali Yes desítky milionů nosičů a i nadále vytvářejí mistrovskou hudbu, která inspiruje fanoušky a hudebníky po celém světě.

Vstupenky na jejich květnový pražský koncert se začnou v síti Ticketpro prodávat 5. července 2013.

www.livenation.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.