V říjnu v Praze vystoupí legendární alternativní rockeři Pixies

  • V říjnu v Praze vystoupí legendární alternativní rockeři Pixies
    • 02.07.2013
    • Tisk

    Američtí alternativní rockeři The Pixies vyrazí koncem září na evropské turné. V seznamu míst, …

    Sdílejte článek:

Američtí alternativní rockeři Pixies vyrazí koncem září na evropské turné. V seznamu míst, kde vystoupí, nechybí ani česká metropole.

V Praze se tak na ně čeští fanoušci můžou těšit konkrétně 10. října 2013 v Lucerna Music Baru.

Pixies na turné vyrazí vyzbrojeni novinkovým singlem nazvaným „The Bagboy“, první novou nahrávkou po devíti letech.

Poslechnout si ho můžete

.

Pixies vznikli v roce 1985 v Bostonu a jsou označováni za nejvlivnější průkopnickou kapelu hudebního alternativního rocku druhé poloviny osmdesátých let.

Jejich pět studiových alb a prvních šest let společného vystupování vydláždilo cestu ke slávě skupinám jako Nirvana, Radiohead a Pearl Jam.

Pixies se rozpadli v roce 1993.

V dubnu 2004 se ale sešli k sérii koncertů a každý z nich byl vyprodaný za několik minut. Fanoušci na ně cestoval i stovky kilometrů.

Kapela otřásla prodejem desek po celém světě, časopis SPIN její koncerty označil za „comeback roku 2004“, který Pixies zakončili osmidenní sérií koncertů pro celkem 24 tisíc fanoušků v New Yorku v Hammerstein Ballroom.

V koncertování pokračovali i v letech 2005 a 2006, kdy vystoupili také v beznadějně vyprodaném Paláci Akropolis v Praze.

Na oslavu dvacetiletého výročí vydání desky Doolittle z roku 1989, zahájili koncertem 1. října 2009 v Dublinu turné Doolittle Tour, na němž odehráli celé album od začátku do konce.

Turné bylo velmi úspěšné, trvalo dva roky a kapela zahrála celkem 117 koncertů v osmnácti zemích.

V květnu 2013 Pixies oznámili, že se zakládající členka Kim Deal rozhodla skupinu opustit. Black Francis, Joey Santiago a David Lovering dali jasně najevo, že Kim bude mít v kapele i nadále své místo.

Současně ale potvrdili, že jsou připraveni vyrazit na další turné.

Vyzbrojeni písničkou „Bagboy“, prvním novým songem po devíti letech, zahájí šňůru 29. září v Paříži.

Bude to začátek dalšího turné po zhruba dvou letech a kapele umožní předvést na pódiích něco, co prakticky nemohla po dlouhých dvacet let – v premiéře zahrát nové písničky, první nový hudební materiál od desky Trompe le Monde z roku 1991.

Při tomto turné, na jehož programu je také vystoupení v Praze, představí úplně nové pódium a produkci.

Pixies na pódiu doplní baskytaristka Kim Shattuck, která dřív hrávala v dívčí garážové kapele The Pandoras, a pak byla kytaristkou v pop punkových The Muffs.

Všichni čtyři nazkoušeli v Los Angeles materiál, který nabídne nejobsáhlejší koncertní set-list v jejich kariéře.

"Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost, nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy,“ řekl Black Francis.

"Písníčky jako ‚Brick is Red‘, ‚Havalina‘, ‚Tony's Theme‘ a ‚Sad Punk‘. Nazkoušeli jsme asi 80 písniček, takže budeme moct měnit set-list na poslední chvíli, když budeme mít chuť. Moc se na tohle turné všichni těšíme.“

www.dsmacku.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz