Natacha Atlas se v listopadu vrátí za českými fanoušky

Belgická zpěvačka Natacha Atlas zamíří spolu s osmičlenným akustickým ansámblem do České republiky letos na podzim. Konkrétně 1. listopadu vystoupí v pražském Paláci Akropolis.

Umělkyně, známá také z ethno-trancové kapely Transglobal Underground, čím dál víc cítila, že její hudba potřebuje nabrat trochu jiný směr.

Ve world music se velmi často stávalo, že se arabská hudba roztavila tou západní. Sloučení arabských rytmů s těmi euroamerickými bylo nejjednodušší cestou, jak přivést tyto dva světy k sobě.

Natacha Atlas ale dospěla k názoru, že toto není ten nejlepší způsob, proto se snažila přijít na to, jak nejlépe posluchačům přiblížit arabskou hudbu tak, aby sice zněla moderně, ale aby zároveň neztratila identitu.

Zatím poslední sólové album Mounqualiba vydala v roce 2010.

Jako host na něm vystupoval také pianista Zoe Rahm a nahrávání proběhlo za přispění dvacetičlenného tureckého komorního orchestru.

Album stavělo na orchestrálním zvuku předchozí studiové nahrávky Ana Hina, s těžištěm v arabsky zpívaných skladbách a coververzích skladeb ze západního světa.

Zazněly na něm dvě, a to „River Man“ od londýnského básníka a folkaře Nicka Drakea a přes půl století stará skladba „La Nuit Est Sur La Ville“ z repertoáru francouzské hvězdy Francoise Hardyho.

Směr to byl ale správný, album se setkalo s velmi pozitivními recenzemi.

V roce 2012 Natacha Atlas poprvé zahrála vlastní repertoár s komorním orchestrem živě.

Stalo se tak 8. června v Toulouse National Theatre za účasti její kapely a Toulouse National Orchestra. Koncert sklidil nadšené ohlasy, byl nahrán a v letošním roce vydán pod názvem Expressions Live in Toulouse.

Rozhodnutí o tom, že její následující turné se ponese v tomto duchu, na sebe nenechalo dlouho čekat.

1. listopadu 2013 se v této sestavě objeví i v pražském Paláci Akropolis. Koncert začne v 19:30.

Natacha Atlas je aktivní i ve spolupráci s jinými umělci.

V současnosti se podílí na komponování hudby pro nový balet vyhlášeného francouzského choreografa Angelina Preljocaje, který je inspirován Pohádkou tisíce a jedné noci.

Vstupenky na pražský koncert Natachy Atlas pořídíte za 650 korun včetně všech poplatků v pokladně Paláce Akropolis nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream.

www.natacha-atlas.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.