Manipulation Night vol.1. – výkvět elektropunku v Akropoli

  • Manipulation Night vol.1. – výkvět elektropunku v Akropoli Fotogalerie (6)
    • 14.02.2007
    • Tisk

    Skřípavé samplované zvuky. Super rychlá elektronická bicí. Ostré syrové kytary a ječivý řev. Pokud pod tímto jste schopni vidět, nebo spíš slyšet „hudbu“, rozhodně jste již postřehli českou skupinu Mojmir Papalescu & The Nihilists a vězte, že 3.3. v paláci Akropolis stoprocentně přijde váš den.

    Sdílejte článek:

Bude se totiž konat velká elektropunková noc – koncert s názvem Manipulation Night vol.1. Z podia ve velkém sále Akropole do nás napustí svůj ohromný náboj právě skupina Mojmir Papalescu & The Nihilists. Tyto české ušní bubínky prorážející elektropankáče budou následovat berlínští Warren Suicide, které jsme v Čechách mohli vidět v prosinci jako předskokany kapely I AM X. Další kdo nám při Manipulation Night provře krev bude formace Fatal Shore a prostor bude také dán čerstvě nové kapelce Take Death. Mimo tyto formace také předvedou své umění DJové a to DJ`s The Scandals, The Fakes a Johnny Inferno.

Pokud se nebudete moci dostavit třetího do Prahy, máte ještě možnost vidět the Nihilists spolu s Warren Suicide 2.3. v brněnském klubu Fléda v rámci festivalu Rio de Riviera.

Mojmir Papalescu & The Nihilists

Tato kapela jasně sebe pasující se do žánru elektropunku vznikla v létě roku 2003 a skládá se z řady multi-instrumentálních umělcům – Moimira Papalescu (analogové a digitální přístroje), Hanka J. Manchini (kytara, zpěv, baskytara), La Petite Sonji (zpěv, baskytara, kytara), Petera van Krbetz (saxofon) a Wratislawa Placheta (bicí). První počin The Nihilists, je hitový song Summer Deviation, který úplně prořízl a rozsekal undergroundovou scénu. Píseň roku 2004 vyšla na albu Analogue Voodoo, které předvedlo že Nihilists nejsou “jednofláková“ kapela a že to, co dělají, umějí dobře. Album dostalo Anděla 2005 a zapsalo se do podvědomí producenta Steve Morella, který stojí za umělci jako Mignon, Peaches, Kid Congo Powersnebo Cobra Killer.

Právě Morellovo label Pale Music Int. poté vydal Nihilists 12ti palcový vinyl obsahující jejich největší pecku „Summer Deviation“, kterou na vinil zremixovali Sunshine, Stev Morell, Marc Lenzi a Elektrabel. Album pak pod distribucí Pale Music Int. vyšlo i v po celé Evropě.

V roce 2006 vydali Nihilists desku Lewis Neptune, jejíž materiál dali dohromady při koncertních turné, kterých zažili již velmi hojný počet. Právě ona koncertní vystoupení jsou hlavní náplň chvály pěné na Mojmir Papalescu & The Nihilists. Jejich performance přímo čpí energií. Všichni muzikanti běhají po pódiu jak šílení, blonďatá Sonja ječí do mikrofonu co jí hlasivky stačí a vůbec všechno je přesně tak zběsilé, aby to odpovídalo právě stylu, který vám kapela s ohromnou dikcí rve do hlavy.

Nová krev do undergroundu

Warren Suicide nepůsobí na undergroundové scéně příliš dlouhou dobu, přesto se dají považovat za celkem zkušené muzikanty. Jejich stěžejním výtvorem je zatím jedno vydané album nesoucí stejnojmenný název Warren Suicide. Kapela se skládá ze tří členů – zpěvačky Chemie, kytaristy Nackta a bubeníka a zpěváka Bert-illa.

Pokud Warren Suicide jsou vcelku nová formace, Take Death jsou úplní nováčci. Česká kapela vznikla v roce 2006 v produkci Moimira Papalescu a představují ji čtyři muzikanti M3 (zpěv a kytara), Lucas(elektronika), Richard (zpěv a kytara) a Lenka(baskytara).

Více informací o kapelách naleznete na MySpaceových profilech a webových ztránkách:

MOIMIR PAPALESCU & THE NIHILISTS http://www.myspace.com/mpandnihilists
http://www.nihilists.cz/

WARREN SUICIDE (D)
http://www.myspace.com/warrensuicide
http://www.warrensuicide.com

FATAL SHORE (AUS/UK/D) „
http://www.myspace.com/fatalshore“:[/…m/fatalshore ]
http://www.fatal-shore.de/

TAKE DEATH
http://www.myspace.com/takedeathordie

DJS THE SCANDALS (Pale Music/Berlin)
www.myspace.com/thescandals
www.palemusic.com

THE FAKES http://www.myspace.com/fakesclash

Vstupenky na Manipulation Night vol.1. koupíte v předprodeji za 200,– Kč, na místě pak za 240,– Kč.
Start je v 17:30.

Další informace můžete najít na www.palacakropolis.cz, www.dsmacku.com,www.manipulation-records.com.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.