Hudební historii Českého srdce mapuje kolekce prvních desek

  • Hudební historii Českého srdce mapuje kolekce prvních desek Fotogalerie (3)
    • 13.06.2013
    • Tisk

    Skupina České srdce vydá ve svátek slunovratu 21. června 2013 v remaste­rované podobě …

    Sdílejte článek:

Skupina České srdce vydá ve svátek slunovratu 21. června 2013 v remaste­rované podobě komplet prvních tří alb. Kolekci 3CD pak kapela pokřtí na festivalu Okoř se šťávou.

V první polovině 90. let byla skupina České srdce zásadním fenoménem v oblasti spolupráce domácích hudebníků se světovými hvězdami world music.

Její písničková východiska, doplněná třeba bretaňskými či irskými tradicionály, byla populární u nás i na jejich zahraničních koncertech.

Právě dvacet let od vydání asi nejdůležitějšího alba Srdce z Avalonu bylo impulzem k reedici první části historie dosud stále úspěšně fungující kapely.

„Prohraboval jsem se ve starých fotkách, a to vždycky vrátí trochu zpět… vzpomněl jsem si na ty úplné začátky, kdy jsme vydali první album, které jsme křtili v Lucerně hned po našem prvním hraní v Holandsku. Byla to skvělá doba, bolševik byl pryč a my jsme si vlastně už mohli úplně dělat, co chceme,“ vzpomíná Michal Šenbauer.

Ten stál spolu s Pavlem Kučerou, Karlem Holasem a Ondřejem Muchou na začátku české folkrockové cesty k původně anglo-sasko-skotsko-irské muzice.

Šenbauer dál vzpomíná: „U druhého alba Srdce z Avalonu jsme poprvé navázali spolupráci s legendou keltské hudby Alanem Stivellem, se kterým jsme spolu s Karlem Holasem hráli v rámci jeho evropského turné."

Nazval bych to mystičtějším obdobím, které se přehouplo do třetího alba. To obsahuje coververze světových hitů, které vznikaly živě v období, kdy jsme většinu času trávili v Bretani na turné s Alanem a občas jsme si zahráli i v bretaňských hospodách," pokračuje.

"Jsem rád, že tato alba vycházejí dohromady. Myslím, že patří k sobě, jsou to naše První tři…,“ uzavírá bilanci Šenbauer.

3CD skupiny České srdce s příznačným názvem První tři obsahuje:

remasterovaný debut České srdce (1991)

album Srdce z Avalonu (1993)

a CD Pohřebiště hitů (1994)

Zajímavostí je, že tato kompilace nabízí vůbec poprvé eponymní LP České srdce ve formátu CD, i když bylo kdysi přichystáno do výroby včetně dvou písní navíc, nikdy nevyšlo.

Všem nahrávkám se dostalo aktuálního remasteringu.

Křest 3CD První tři proběhne 22. června na festivalu Okoř se šťávou 2013.

Na podzim skupina České srdce vydá nové studiové album a příští rok oslaví čtvrt století na scéně.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.