Colours of Ostrava nabídne spoustu muziky i filmové lahůdky

  • Colours of Ostrava nabídne spoustu muziky i filmové lahůdky Fotogalerie (12)
    • 10.06.2013
    • Tisk

    Letošní filmová scéna Cinestar na festivalu Colours of Ostrava, jejíž program připravila Letní …

    Sdílejte článek:

Letošní filmová scéna Cinestar na festivalu Colours of Ostrava, jejíž program připravila Letní filmová škola, nabídne zajímavý program srovnatelný s menší přehlídkou.

Přestávky mezi projekcemi navíc zaplní krátké snímky z nabídky festivalu Fresh Film Fest.

Promítat se budou filmy jako Big Lebowski, Tenkrát na západě, Všichni dobří rodáci, Sunset Blvd., nejlepší dokument roku 2012 Láska v hrobě, umělecký portrét fotbalového derby Sparta – Slavia Dva nula, hudební snímky o kapele Nazareth a Pátrání po Sugar Manovi, i artové lahůdky jako Sněhurka: jiný příběh, Obchod pro sebevrahy nebo Hasta la vista!

Pátek v kině sálu Gong bude patřit snímkům, jež distribuuje Asociace českých filmových klubů.

Svérázný animovaný muzikál Obchod pro sebevrahy se točí okolo krámku, který nabízí stovky zaručeně smrtících pomůcek pro aspirující sebevrahy.

Film Hasta la vista! získal Cenu diváků na MFF v Karlových Varech 2012 a formou road movie sleduje dobrodružství třech mladíků, kteří se vydají do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý.

Španělský němý snímek Sněhurka: jiný příběh natočil režisér Pablo Berger jako úchvatnou poctu němému filmu. Děj je zasazen do Španělska 20. let. Hlavní hrdinkou je dívka, která nikdy nepoznala matku a hrou osudu se dostane do výchovy toreadorů.

Válečný, vizuálně strhující thriller Lore vypráví o putování dívky se čtyřmi sourozenci válečným Německem a setkání s vyčerpaným židovským uprchlíkem

Sobota nabídne slavné snímky světové kinematografie v digitální restaurované podobě z letošního ročníku Projektu 100: Sunset Blvd. z roku 1950 vypovídá v žánru film noir o temné a zoufalé stránce Hollywoodu. Jízlivě přesný portrét filmařského zákulisí legendárního režiséra Billyho Wildera získal z 11 nominací tři Oscary.

Asi nejslavnější western všech dob Serga Leoneho Tenkrát na západě se už stal legendou. Velice nápaditá režie, skvělí herci a soundtrack Ennia Morriconeho, který dávno přesáhl rámec „pouhé“ filmové hudby…

Další lahůdkou filmové scény je kultovní komedie bratrů Coenových Big Lebowski z roku 1998 aneb co se stane, když se do bytu krále flákačů celého amerického západního pobřeží vloupají dva mafiáni.

Sobotu uzavře legendární film režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci, který podává pravdivé svědectví o poválečných osudech vesnice, především o dramatickém přelomu padesátých let.

Neděle proběhne ve znamení dokumentů: snímek Dva nula představuje unikátně pojatý dokument z prostředí fotbalového derby Sparta – Slavia. Dvacet dva filmových kamer ale tentokrát nemíří na hřiště, nýbrž do hlediště. V něm se totiž nachází velmi různorodá a vtipná společnost, která stojí za pozornost víc než samotný fotbal.

Neuvěřitelná bezdomovecká love story ze Strašnického hřbitova Láska v hrobě získala Zlatého ledňáčka na Finále Plzeň 2012, zvítězila rovněž na MFF nezávislého filmu v Římě (RIFF 2012), získala Českého lva za nejlepší dokument roku a rovněž získal cenu Filmových klubů za nejlepší dokument roku 2012.

Hudební snímek režiséra Miloslava Šmídmajera Nazareth – nekonečný rockový mejdan obsahuje unikátní záběry ze zákulisí a odhaluje kořeny dlouhověkosti této kapely a stálé přízně fanoušků.

Hudební dokument Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze, největší rockové hvězdy 70. let, která neexistovala. Pouze v Jihoafrické republice se stal Rodriguez fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film byl letos oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film.

Na jedenácti scénách festivalu Colours of Ostrava proběhne celkem přes 200 programových bodů – kromě kapel z celého světa také divadla, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a podobně.

Čtyřdenní vstupenky v ceně 1 890 korun jsou k dostání do 30. června 2013.

www.colours.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.