Randy Blythe vyzývá pořadatele i fanoušky k zodpovědnosti

  • Randy Blythe vyzývá pořadatele i fanoušky k zodpovědnosti
    • 17.05.2013
    • Tisk

    Frontman americké kapely Lamb Of God Randy Blythe napsal otevřený dopis, ve kterém vyzývá pořadatele koncertů, aby při akcích angažovali větší počet členů ochranky.

    Sdílejte článek:

Jeho výzva je reakcí na problémy, se kterými se setkal v České republice, kde ho soud letos v březnu zprostil obžaloby v případu, v němž čelil obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

K incidentu došlo už v roce 2010, kdy Lamb Of God vystoupili v pražském prostoru Abaton.

V průběhu koncertu měl údajně Randy Blythe shodit z pódia fanouška Daniela Noska, který si při pádu zranil hlavu a pár týdnů poté zemřel.

Zpěvák teď zveřejnil obsáhlé vyjádření, ve kterém apeluje na fanoušky, aby na sebe a své přátele dávali při koncertech pozor a dbali na bezpečnost.

Pořadatele pak vyzývá k větší zodpovědnosti.

„Pokud jste fanoušek a chystáte se na koncert Lamb Of God nebo jakékoliv jiné kapely, kde se předpokládají moshpity nebo crowdsurfing apod., uvědomte si, jaká rizika tyto aktivity přinášejí,“ napsal Blythe.

„Používejte mozek, a pokud pro vás bude situace příliš vyostřená, raději odejděte dřív, než utrpíte zranění.“

„Tohle je naše komunita a měli bychom na sebe vzájemně dávat pozor,“ dodává.

„Na koncertě máme být spolu, bavit se, podporovat se. Skutečný svět nám někdy dává dost zabrat, tak proč se nechávat zraňovat i na koncertech?,“ pokládá Blythe řečnickou otázku.

Pořadatelům pak píše: „Ochranka je tam, aby chránila kapelu, fanoušky i váš business. Pokud nejste schopni zajistit bezpečnost na koncertě, dostatek sekuriťáků a zátarasů, raději nic nepořádejte. Kvůli troše peněz navíc nestojí za to zahrávat si s lidskými životy. Žádná suma nestojí za risk, že na vaší akci někdo přijde o život.“

Blythe tento otevřený dopis napsal i proto, že Noskově rodině slíbil, že vystoupí jako „mluvčí za bezpečnější koncerty“.

„Rodina Daniela Noska mě nikdy v médiích nenapadala. Nikdy mi nepřáli nic zlého, veřejně ani soukromě. Před soudcem, žalobcem ani policií neočerňovali mé jméno. V soudní síni na mě nevrhali nenávistné pohledy. Jsem jim za to neskonale vděčný.“

Randy Blythe byl na pražském letišti zatčen 27. června 2012, přičemž k incidentu došlo už 24. května 2010.

Celou dobu trval na tom, že je stoprocentně nevinný.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze