Před The xx v Praze vystoupí britské duo Mount Kimbie

  • Před The xx v Praze vystoupí britské duo Mount Kimbie Fotogalerie (21)
    • 30.04.2013
    • Tisk

    ritská trojice The xx ve velkém sále pražské Lucerny vystoupí v polovině května. Konkrétně se tak …

    Sdílejte článek:

Britská trojice The xx ve velkém sále pražské Lucerny vystoupí v polovině května. Konkrétně se tak stane ve čtvrtek 16. května. Pódium pro ni zahřeje duo Mount Kimbie.

Jedná se o britské elektronické duo, které tvoří pánové Dominic Maker a Kai Campos.

První dvě EP nazvaná Maybes a Sketch On Glass následovalo album Crooks & Lovers.

Vše v letech 2009 a 2010 vydal label Hotflush.

V roce 2012 pak Mount Kimbie podepsali smlouvu s Warp Records.

V jižním Londýně, ve čtvrti Elephant and Castle, se Kai a Dom setkali poprvé – na hodně zvláštním místě. South Bank University totiž přebudovala bývalý blázinec na studentské koleje.

Kai, který pochází z Cornwallu, to popisuje takto: “Stropy byly strašně vysoko, aby se pacienti nemohli oběsit. Deset centimetrů od okna byla cihlová zeď, aby nemohli vyskočit. Byla to studená, smutná budova. Tam jste upustili tužku a zvuk jejího dopadu se tím domem rozléhal donekonečna.”

A možná díky tomu mají Mount Kimbie rádi ozvěny…

Zvuk ozvěny v tunelu v přímořském Brightonu, který je zaujal, když se tam opíjeli s Jamesem Blakem, kamarádem a občasným spolupracovníkem při koncertech, se objevuje i na jejich albu.

Kai a Dom se pokouší převést atmosféru Londýna do rytmu, jeho zmatek a chaos do kompaktnosti. Stopy umělců, kteří je ovlivnili, zůstávají…

Jsou tam Burial a The Bug, Xiu Xiu a Grouper, D’AngeloPhil Elvrum a jeho Microphones, Angelo Badalamenti se soundtrackem Twin PeaksMadlib.

Mount Kimbie proplouvají dubstepem a hip-hopem, jazzem, technem i ambientem, post-rockem, UK garage a hudbou k filmům.

Jsou to dva mozky, jejich společné prolnutí, místo, kde se spojují společné city a pocity obou protagonistů.

Důležitý je první Kaiův rok v Londýně – depresivní, bez přátel, po rozchodu s dívkou, kvůli které přijel do Londýna. Právě tohle období je umělecky zdrojem inspirace pro jejich hudbu.

“Většina muziky, která ke mně promlouvá, je směsí různých emocí a rozporů a to je ten důvod, proč to je hudba,” vysvětluje Kai.

“Proto je hudba tak důležitá! Může ty rozpory sdělovat způsobem, který slova nesvedou, protože by to nedávalo žádný smysl. Jde to k jádru existence lidských bytostí. Takový je i život. Směs různých věcí.”

Mount Kimbie vydají 27. května nové album Cold Spring Fault Less Youth.

Vstupenky na koncert The xx, kterým budou v pražské Lucerně 16. května předskakovat Mount Kimbie, pořídíte za 720 korun plus poplatky v sítích Ticketpro a Ticketportal.

www.thexx.info
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.