Kašpárkohraní letos s Wohnout, Umarkat i Ewou Farnou

  • Kašpárkohraní letos s Wohnout, Umarkat i Ewou Farnou Fotogalerie (14)
    • 26.04.2013
    • Tisk

    Pátý ročník největšího dětského festivalu Kašpárkohraní se letos ve Stromovce v Praze 7 uskuteční …

    Sdílejte článek:

Pátý ročník největšího dětského festivalu Kašpárkohraní se letos ve Stromovce v Praze 7 uskuteční v neděli 16. června od 12 do 19 hodin.

Letošní „dětský mejdan“ roztančí opět Kašpárek v rohlíku – tentokrát jako pojízdný cirkus s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart nebo Obří broskev.

V rámci letního turné vystoupí Pískomil se vracíMichalem MalátnýmChinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti.

Chybět nebude divadelní program s tradičním průvodem obřích loutek, klaunské duo Squadra Sua ani oblíbená bublinová show Václava Strassera.

Děti si budou moci zahrát fotbal s elitními fotbalisty AC Sparta Praha nebo si vyzkoušet rugby, florbal, atletiku, softbal, volejbal nebo třeba kung-fu.

Stejně jako v předchozích letech se Kašpárkohraní neobejde bez turnaje v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým a nabídne také filmové dílny zaměřené na trik a animaci i výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaiek a samozřejmě nepřeberné množství společenských a pohybových her a hrátek pro děti všech věkových kategorií.

V loňském roce na Kašpárkohraní dorazilo víc než 15 tisíc návštěvníků.

Vstup na festival je i letos zdarma.

Areál festivalu se pro návštěvníky otevře v 11 hodin.

Kašpárkohraní, to je hudba, divadlo, sport a hry pro děti a jejich rodiče v krásném prostředí Stromovky. Vstup je zdarma, chceme nabídnout důstojnou alternativu akcím, které jsou jen drahou zábavou,“ říká organizátor festivalu Viktor Souček.

Kapela Kašpárek v rohlíku bude na pódiu krocena v pojízdné kleci a zahraje největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení.

Kromě samotného pojízdného vozíku zažijí dětští diváci například krmení divokých hudebníků jako v opravdovém cirkuse nebo si budou moci vybrat písničku na přání.

Kašpárka v rohlíku doplní hosté z řad hudebníků jako je Honza Kalina z kapely Sto zvířat, Jiří ZemanWohnout, Tomáš NeuwerthUmakartu či Olga KönigováObří broskve, chybět nebude tradičně Kašpárek České republiky.

Kapela Pískomil se vrací zase předvede na Kašpárkohraní v rámci letního turné show plnou obzvláště vypečených písniček a barevných kostýmů a představí nové album nazvané A kdy už tam budem?.

Součástí koncertu bude vystoupení Michala Malátného z kapely Chinaski s novou swingovkou Malý tvor, připravena je též soutěž pro malé zpěváky.

Kašpárkohraní je atmosférou něco jako dětský Woodstock. Hudba, hry, zábava – letos si festival poprvé užiji jako rodič a věřím, že půjde o ten nejparádnější zážitek," říká Ondřej Pečenka z kapely Pískomil se vrací.

Dále na Kašpárkohraní vystoupí třinecká rodačka Ewa Farna a v neposlední řadě také Jaroslav Uhlíř s koncertním komponovaným programem, ve kterém si děti i dospělí mohou se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka.

Divadelní sekce festivalu Kašpárkohraní letos představí průvod obřích masek a loutek Echt Street Puppets, pouliční klaunské vystoupení dua Squadra Sua a samozřejmě také bublinovou show Václava Strassera.

Připraveny jsou také filmové dílny ve spolupráci s nedalekým kinem Oko zaměřené na animaci a trik. Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program.

Děti se budou moci vydat na naučnou stezku zaměřenou na ekologii s plněním úkolů a účastnit se soutěže v poskytování první pomoci pod dohledem Českého červeného kříže.

Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí.

www.kasparkohrani.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.