Major Lazer nadchl novým albem, které představí i Praze

Hudební projekt DJe a producenta Dipla nazvaný Major Lazer vystoupí v pražském Lucerna Music Baru už v polovině příštího měsíce, konkrétně 14. května 2013.

V posledních týdnech se mluví i o jiných albech, ale tohle vyrazilo spoustě lidí dech.

Major Lazer vydal Free The Universe a první reakce jsou naprostá bomba! Podívejte se, co se stalo s prodejními žebříčky po pouhém týdnu prodeje:

iTunes Charts si album stojí skvěle – v šesti zemích je deska v top 5, a v šestnácti v top 20.

alba celkově:

Belgie: číslo 2

Nizozemí: číslo 2

Dánsko: číslo 16

Švýcarsko: číslo 26

Rakousko: číslo 16

alba kategorie electro:

Belgie: číslo 1

Nizozemí: číslo 1

Dánsko: číslo 1

Švýcarsko: číslo 1

Ale i hudební kritici pějí na nové album chválu, podívejte se některé recenze…

All Music Guide:

„Nazvěte to výbušninou, dílem génia, nazvěte si to, jak chcete, ale jedna věc je jistá: Diplo a jeho projekt Major Lazer je prostě bomba na pěkně vysokém levelu a v roce 2013 to bude globální síla, to je jistý! Diplo se rozešel s dosavadním partnerem Switchem kvůli "kreativním rozdílům“, ale projekt Major Lazer nešel k ledu a Diplo si k němu přizval dvojku Jillionaire a Walshy Fire. Vzniklo druhé album Free the Universe. Mišmaš žánrů je tady tak poutavý, že by si je smrtelník nevymyslel. Ohnivý jungle rock, electro, hyphy-pythy punk-squünk, a-wop-bop-a-loo-mop-a-wop-bam-boom-bip… všechno tohle tady je a pěkně to šlape! Wyclef pěje o Instagramu se zpomaleným a inspirativním beatem pod nohama, který boduje v ´Reach for the Stars´ Yup. Peaches a jamajská hvězda Timberlee tančí na špičkách v rockové pecce na mejdany “Scare Me´. Ezra KoenigVampire Weekend předvádí falzet v jamu ´Jessica´, Bruno Mars a Tyga si nehrajou na filozofy v ´Bubble Butt´. Přesně tak! Na každé ze čtrnácti pecek téhle desky hostuje minimálně jedna hvězda! Od debutu z roku 2009 s názvem Guns Don’t Kill People… Lazers Do urazil Lazer pořádný kus cesty… až k Free the Universe.”

The Guardian:

"Major Lazer je prostředkem, který Diplo používá ke hře na šíleného vědce. Naházel do téhle druhé desky všechny bláznivé nápady. Mixérem se stala jeho zvuková paleta. Tentokrát Diplo klade důraz na polívkově reggae-techno mišmaše, popové hymny z popelnic a electroclashové pecky. A i když to není velký posun od zvuků, které tvořil se Santigold, Robyn nebo Das Racist, albu se daří být maximálně zajímavé a orgasticky eklektické. Diplo nachází múzu v ´You're No Good´, kde hostuje jeho dlouholetá spolupracovnice Santigold. Zní jako ztracená skladba z Master of My Make-Believe a připomene Amy Winehouse v ´Back to Black´. Free the Universe je fantastické album na párty a využití energické směsi tváří známých i těch méně známých je skvělý nápad, který Diplově grungy dancehall rave muzice pomáhá pořádně šlapat na plyn.”

A přidejme ještě jednu recenzi od Kaye Buriánka, kterou napsal pro server protisedi.cz.

"Bezbřehý veselí. Párty jakou nevidíte, šejkující zadky, o kterejch si my nablblí běloši myslíme, že jsou handicap, pistole na vodu i kanóny na konfety, co vypadaj jako obří pyje, a ze všeho odkapávající sex v tý nejtribálnější podobě. Ale nepředstavujte si nic vulgárního, jako když se u Bohouše v hospodě ztříská traktorista Franta, furt šahá Máně, co tam roznáší, na zadek a dělá dementní fóry o jejích kozách. Tohle je podstata toho, o čem taneční muzika kdy byla. Kombinuje totiž rituály s technologiema a posouvá hranice vjemů k multidimenzi­onálnímu zážitku a čirý radosti. Jestli vám tohle nestačí jako deskripce, není nic jednoduššího, než si koupit lístek na Major Lazer do pražskýho Lucerna Music Baru 14. května a přesvědčit se na vlastní oči, že Diplův cirkus prostě funguje!”

K novému albu Major Lazer existují už také tři videa:

, na kterém hostuje Amber CoffmanDirty Projectors a které se dá charakterizovat jako “setkání Jamajky, Západní Afriky a Brooklynu”.

Druhým singlem z Free The Universe bylo

.

A aktuálním singlem doprovázejícím vydání alba je

.

Vstupenky na show Major Lazer LIVE za 490 korun plus poplatky se prodávají v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim, na facebookových profilech D Smack U a Lucerna Music Baru nebo v pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu je pořídíte za 590 korun.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.