"Dr. House" s kapelou ovládne pražské Kongresové centrum

  • "Dr. House" s kapelou ovládne pražské Kongresové centrum
    • 25.04.2013
    • Tisk

    Hugha Laurieho čeští diváci důvěrně znají jako svérázného doktora Gregoryho House, brilantního diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby, hrdinu amerického seriálu Dr. House.

    Sdílejte článek:

Hugh Laurie je ovšem mužem mnoha talentů.

Úspěchy slaví jako herec, producent, režisér, spisovatel, zpěvák a klavírista…

Bez obligátní hůlky, zato se skupinou skvělých hudebníků za zády, vstoupí 26. července v Kongresovém centru Praha, aby na jediném koncertě v České republice zahrál a zazpíval.

Hugh Laurie a Copper Bottom Band do Prahy zavítají v rámci evropského turné k novému albu Didn’t It Rain (Warner Music/Supraphon), které vyjde v pondělí 13. května.

Hugh Laurie debutoval v dubnu 2011 v dvaapadesáti letech deskou Let Them Talk, která zaznamenala obrovský úspěch.

Druhé album Didn’t It Rain nahrával letos v lednu ve vyhlášených Ocean Way Studios v Los Angeles. Tentokrát se rozhodl oprostit od zvuku neworleanského blues, které znělo z jeho předchozího alba, a vydat se proti proudu do amerického hudebního vnitrozemí.

„Rozhodl jsem se ještě hlouběji ponořit do obrovské americké hudební nabídky a najít to, co mě okouzlilo už jako kluka,” vysvětluje Laurie a dodává: „A čím víc jsem toho objevil a poslouchal, tím víc jsem byl uhranut těmi songy, ale i lidmi, se kterými jsem měl občas dokonce to štěstí si zahrát.”

Na jedné desce se tak sešli W. C. Handy (St Louis. Blues) a Jelly Roll Morton (I Hate A Man Like You), ale také Dr. John (Wild Honey) a Alan PriceThe Animals (Changes).

Po vydání alba Hugh Laurie a Copper Bottom Band v červnu absolvují turné po Velké Británii, které vyústí do evropského turné v červenci a srpnu, jehož součástí bude i pražský koncert.

Hugh Laurie se narodil 11. června 1959 v Oxfordu. Hrál v mnoha filmech, například Rozum a cit (1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, oblíbený film z produkce Walta Disneyho 101 dalmatinů (1996), kasovní trhák Muž se železnou maskou (1998), Madam Bette (1998), Myšák Stuart Little (1999), Myšák Stuart Little 2 (2002), Let Fénixe (2004), Street Kings (2008) nebo Monstra vs. Vetřelci.

V roce 2011 si zahrál spolu s Jamesem McAvoyem a Billem Nighym hlavní roli ve filmu Velká vánoční jízda.

Příští rok se objeví v roli pana Wattse v australském snímku Mr. Pip po boku herečky Kerry Fox.

Spolu s dlouholetým kolegou Stevenem Fryem také propůjčí hlasy hlavním postavám animovaného filmu Keirona Selfa Strašidlo Cantervillské, který půjde do kin také v roce 2014.

Mezi jeho nejznámější televizní role patří postava Bertieho Woostera v působivé čtyřdílné sérii Jeeves and Wooster (1990 – 1995). Mezi kultovní bezesporu patří Laurieho role v seriálu Černá zmije. Zahrál si také v jednom z nejoblíbenějších TV seriálů vůbec, v Přátelích (1998).

Jeho nejznámější seriálovou rolí je ale postava doktora Gregoryho House v seriálu Dr. House, za kterou získal dva Zlaté glóby, dvě ocenění Screen Actors Guild Award a šest nominací na cenu Emmy.

Režíroval spoustu reklam a pořadů.

Jeho první román Obchodník se smrtí (The Gun Seller), vydaný ve Velké Británii a USA, zaznamenal řadu ohlasů ze stran kritiků, bude adaptován jako scénář pro MGM.

Hugh Laurie, samouk hrající na klavír, se dočkal také neuvěřitelně úspěšné hudební kariéry.

V roce 2011 u Warner Music vydal album bluesových písní Let Them Talk, kde se představuje jako zpěvák a pianista, a které se záhy stalo globálním hitem. V devíti zemích se dostalo do prodejních žebříčků Top 10 stejně jako do žebříčků Top 40 v dalších jedenácti zemích.

Vstupenky na koncert Hugha Laurieho v Kongresovém centru Praha pořídíte v síti Ticket Art za ceny od 590 do 1 990 korun.

www.nogup.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze