Drive stage na Colours: country, bluesgrass, folk i rockabilly

  • Drive stage na Colours: country, bluesgrass, folk i rockabilly Fotogalerie (16)
    • 23.04.2013
    • Tisk

    Sedmnáct zahraničních i českých jmen, která stojí na špici dění v současném alternativním country, …

    Sdílejte článek:

Sedmnáct zahraničních i českých jmen, která stojí na špici dění v současném alternativním country, bluesgrassu, folku, blues, punku i rockabilly, přinese nová scéna Drive stage na letošním festivalu Colours of Ostrava.

„Myšlenka Drive stage vyšla z naší chuti si hrát s nezvyklým pojetím country motivů v ryze současné hudbě. Bavilo nás spojovat kapely z celého světa, které mají skutečný ´drive´, energii, kterou si při jejich koncertech pořádně užijete,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Návštěvníci se tak můžou těšit na kapely, které nabízejí žánrově překvapivá hudební spojení a zároveň výjimečné hudební zážitky: míchají country s punkem, elektronický hip hop s bluegrassem, gypsy swing s punkem, berlínský weillovský kabaret se šansonem a romským dechno Balkánem, rockové hity s bluegrassem a country, syrové country s blues nebo folk s rockem.

Scéna Drive stage bude umístěna do cirkusového šapitó.

„Většina kapel zažije na Colours českou premiéru,“ podotýká Zlata Holušová.

Do programu festivalu tak přibylo sedmnáct nově potvrzených kapel: Baskery, country punkové sesterské trio ze Švédska, syroví country bluesmeni Agnostic Mountain Gospel Choir z Kanady, švýcarští Mama Rosin, kteří kombinují cajun, zydeco s rock´n´rollem a punkem, berlínský psychobilly gypsy swing punk Diving For Sunken Treasure, američtí Gangstagrass, kteří spojují bluegrass, elektrobeaty a newyorský hip hop, Hayseed Dixie s rockovými hity předělanými do bluegrassu a country, alternativní folkrockeři My Jerusalem z USA, u nás oblíbení 17 Hippies s typickým „berlínským stylem“, který míchá weillovský kabaret, romský dechno Balkán, cajun, country, francouzský šanson, folkrock, blues i pop, bluesrockový pastor Glenn Kaiser, tři instrumentální ďáblové z kanadského Québecu De Temps Antan, mnohonárodnostní Worldly Savages hrající gypsy folk punkovou multikulturní směs a The Cellmates s rockabilly a rock´n´rollem z Bratislavy.

Z České republiky zahrají Nylon Jail, kteří míchají country, folk, rock a elektroniku, The Rocket Dogz s rock´n´rollem, punkem a rockabilly, folkrocková Lucie Redlová & Garde, original banjo punk future jazz band dobře vypadajících mužů Poletíme? a Sarah And The Adams, zpěvačka, klavíristka a skladatelka Šárka Adámková.

„Zájem o country, bluegrass, tradiční hudbu a folk – donedávna vysmívaným symbolům konzervatismu – zasáhl takřka celý svět. Na novém významu získaly akustické nástroje: banjo, housle, mandolíny, valchy a kytary. Drive stage se zaměří na tento směr, z něhož v posledních letech vyšla celá řada vynikajících a zásadních skupin a osobností posouvajících country, bluegrass a folkové písničkářství do 21. století, kdy se běžným stalo také propojení s elektronikou, avantgardou a hip hopem,“ doplňuje Zlata Holušová.

Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 18. do 21. července 2013.

Na 11 scénách proběhne celkem přes 200 programových bodů – kromě kapel z celého světa divadla, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a podobně.

Čtyřdenní vstupenky v současné ceně 1 790 korun jsou k dostání do 31. května 2013 v síti Ticketpro, e-shopu Colours of Ostrava nebo v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

E-shop už také nabízí místa v kempu, parkování u areálu festivalu nebo u stanového městečka.

www.colours.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.