New Order plánují vydat sérii několika čtyřpísňových EP

  • New Order plánují vydat sérii několika čtyřpísňových EP Fotogalerie (8)
    • 17.04.2013
    • Tisk

    Britští New Order v neděli vystoupili jako jeden z headlinerů Coachella festivalu ve městě Indio v …

    Sdílejte článek:

Britští New Order v neděli vystoupili jako jeden z headlinerů Coachella festivalu ve městě Indio v americkém státě Kalifornie. Magazín Billboard je vyzpovídal ještě před tím, než ovládli tamní Mojave Stage.

Zajímal se mimo jiné i o to, co New Order plánují po vydání devátého studiového alba Lost Sirens, které spatřilo světlo světa letos 14. ledna.

Materiál na toto album byl pořízen už v době, kdy vznikala deska Waiting for the Sirens Call, jež vyšla v roce 2005.

Kytarista a zpěvák Bernard Sumner a jeho kolegové z kapely potvrdili, že právě plánují čerstvý materiál. Reakce na zatím poslední počin totiž byly obecně hodně pozitivní, což je velmi motivuje.

„Když jsme pracovali na Waiting For The Siren's Call, podařilo se nám složit víc skladeb, než jsme na album potřebovali. Uvažovali jsme taky, že vydáme rovnou dvojalbum. Pak jsme na pár let zmizeli, skoro se na nás zapomnělo, takže se hodilo mít nějaký materiál v zásobě. To už ale nechceme opakovat,“ uvedl Summer.

Frontman New Order taky ujistil, že po návratu na scénu v roce 2011 chce kapela zůstat aktivní na pódiích i ve studiu.

„Chceme se udržet v povědomí lidí. Např. až dokončíme malé turné po Východním pobřeží a šňůru po severní Americe, budeme mít asi dva měsíce na skládání nového materiálu. Pak vyrážíme koncertovat do Ruska a Istanbulu a následně budeme mít opět čas na skládání. Dále se chystáme do Velké Británie a na Západní pobřeží …“

V této souvislosti také Sumner vysvětlil, že New Order se rozhodli pro nový přístup.

„Vždycky se budeme soustředit jen na pár nových tracků. Neplánujeme kompletní plnohodnotné album, jak jsou u nás fanoušci zvyklí,“ doplnil klávesista a kytarista Gillian Gilbert.

Kapele to prý umožní správně rozložit síly mezi koncerty a nahrávání.

„Místo toho, abychom na dva roky odjeli, a pak teprve začínali skládat a nahrávat, uděláme to tímto novým způsobem. Díky tomu budeme stíhat koncerty a zároveň zvládneme vydávat nové písničky. Nechceme vzdát koncerty, ale nechceme ani přestat skládat a nahrávat.“

New Order by rádi vždy vydali čtyři skladby. Nabídnou tak sérii několika EP, která by později mohli vydat pohromadě ve formě jediného alba.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.