Podívejte se na nový animovaný klip Lucie Bílé

  • Podívejte se na nový animovaný klip Lucie Bílé
    • 15.04.2013
    • Tisk

    Minulý týden měl premiéru nový videoklip k písni „MODI“, titulní skladbě z aktuálního alba Lucie …

    Sdílejte článek:

Minulý týden měl premiéru nový videoklip k písni „MODI“, titulní skladbě z aktuálního alba Lucie Bílé. Klip má u naší mnohanásobné Slavice možná dost překvapivou podobu… je totiž animovaný.

Režisér Martin Aaron Hořínek tentokrát přišel s ruční ploškovou totální animací. Všechny postavy v jeho klipu vychází z Modiglianiho obrazů. Volně zpracovaný příběh sleduje text písně, který Lucii Bílé věnoval básník Pavel Vrba.

Základní dějovou linii tvoří milostný příběh, který popisuje vztah mezi Modiglianim a jeho životní láskou Jeanne Hébuterne. V klipu ožívají přátelé slavného italského malíře a prostředí jeho pláten.

Autor klipu spolupracoval s jeho otcem Ing. arch. Bedřichem Hořínkem a společně oživili postavy obrazů.

Jak se jim to podařilo, na to se můžete podívat

.

Klip obsahuje celkem 300 okének a práce na něm trvala 3 měsíce. Umělecky ho sestříhal Filip Malásek, se kterým režisér spolupracuje.

Album MODI vyšlo Lucii Bílé na konci minulého roku a stalo se jedním z nejprodávanějších titulů Supraphonu roku 2012.

Italský malíř a sochař židovského původu Amedeo Clemente Modigliani se narodil v roce 1884 v toskánském Livornu. Jeho matka byla vdovou po bankéři a podporovala synovy malířské sklony.

Ten nemohl ze zdravotních důvodů chodit do školy. Později začal studovat umění v Itálii, navštívil Florencii, Řím, Neapol a Capri. Ve Florencii se nadchnul pro staré mistry.

Od roku 1902 studoval na akademii ve Florencii a pak v Benátkách. V roce 1906 se přestěhoval do Paříže, kde si naplno osvojil vlastní specifický styl malby ovlivněný umělci, kteří ho obklopovali, primitivním uměním, ale stylisticky šel svou cestou.

Většinu života byl nemocný. Hlavně kvůli bohémskému stylu života, spojenému s nadměrnou konzumací hašiše, alkoholu a promiskuitou. Zemřel v 35 letech. Jeho žena Jeanne Hébuterne o několik dní později i přesto, že byla těhotná, spáchala sebevraždu.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.