IAMX opět v Praze odhalili své zvířecí impulsy

  • IAMX opět v Praze odhalili své zvířecí impulsy Fotogalerie (10)
    • 10.04.2013
    • Tisk

    Je trochu složitý spočítat, kolikrát se u nás objevila excentrická postavička Chris Corner se svými kumpány IAMX.

    Sdílejte článek:

Je trochu složitý spočítat, kolikrát se u nás objevila šarmantně excentrická postavička Chris Corner se svými panáčky a panenkami IAMX. Snad stačí říct, že frontman Prahu zbožňuje a tak se sem často vrací. Fakt často. A jeden takový návrat se odehrál minulý čtvrtek čtvrtého dubna v Roxy. Jo, zase v Praze, samozřejmě.

Moto Boy, sympatický kytarista ze Švédska, který po koncertě rád povypráví o zahraničních kapelách, pochválí vám účes a vyfotí se s fanoušky, naservíroval obecenstvu svou hudební tvorbu jako první. Jeho milé chování na mě bohužel zapůsobilo jako jediné. Samotný set mi přišel značně nudný a nezajímavý. I přesto měl v publiku řadu příznivců, kteří ho nadšeně poslouchali a podporovali.

Provokativní Chris Corner a jeho dekadentní stoupenci počali svůj hypnotický výstup písní Animal Impulses z nového alba Unified Field. To spatřilo světlo světa teprve před pár týdny, tudíž by se dalo předpokládat, že ho fanoušci nebudou ještě příliš znát. Opak byl však pravdou a i při nových skladbách to v publiku dost vřelo. Zpěvák radostně pronesl: „Prague, you make me feel love!“ a Praha ho za to skutečně milovala. Největší párty zaznamenalo Roxy ve chvíli, kdy IAMX hrály starý a dobře známý fláky jako Kiss + Swallow, Kingdom of Welcome Addiction, My Secret Friend či Spit It Out. Ze současné desky nesmím opomenout Sorrow, Trials, The Unified Field, Walk With the Noise a především I Come With Knives odehranou v rámci přídavku.

Atmosféra koncertu byla velmi příjemná. Emotivní hudbu a svěží efekty dokresloval impulsivně sametový hlas Chrise Cornera nesoucí se sálem. Vizuální stránku zase obohacovala zajímavá videoprojekce a taky klávesistka Sammi Doll. Ano, čtete správně. IAMX k sobě přibrali další obscénní divu, která svým sexy vzhledem zaujala velkou část publika. Co se však týká jejího přínosu z hlediska hudby, bohužel jsem nezaznamenala žádný citelný rozdíl. To mě velmi zklamalo, protože ve chvíli, kdy interpret přibere dalšího člena, očekáváte nějakou změnu, nějaký progres v živém hraní a pokud nenastane, je to jako když si otevřete druhou láhev vína, ale po jejím zdolání se cítíte pořád stejně, ne opilejší, ne líp. V ten okamžik vás napadne, že jste tu láhev otvírali v podstatě zbytečně.

A když už je řeč o alkoholu, moc si nepřihnul ani Chris Corner. Ten během celého vystoupení decentně usrkával ze skleničky s červeným vínem, což vzhledem k faktu, že na předchozích koncertech do sebe bez problémů otočil flašku vodky, člověka trochu zarazí. Ani jeho vizáž nebyla tentokrát nijak zvlášť šokující. Jen černé sáčko, úzké kalhoty v černé barvě a klobouk s trochou peří. Chyběl dokonce i jeho pověstný výrazný make-up.

Po odvázané roztančené The Alternative odkráčela kapela do backstage. Fanoušci hlasitým pískáním a tleskáním žadonili o přídavek. Chvíli to vypadalo, že se ho ani nedočkají, protože IAMX na sebe nechali dlouho čekat. Zatraceně dlouho. Ale vědí, že v Praze si to můžou prostě dovolit. Vrátili se na pódium, vystříleli do publika poslední tři náboje I Come With Knives, President, Nightlife a zase odešli. Konec. Tečka.
Suma sumárum to byl dobrý koncert, který mě bavil – prožitý a emotivní – ale ne úplně stoprocentní. Chris Corner možná ztrácí na síle (o tom by mohl svědčit i fakt, že nové album výjimečně neskládal úplně sám, ale přizval si ke spolupráci hned několik lidí) anebo to prostě patří k vývoji. Trochu se vyklidnit, zařadit neutrál. Ono to nějak pojede. Jen doufám, že ta rozjetá nablýskaná kára se časem nezastaví nebo úplně nerozpadne.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze