Projekt Tosca za necelý měsíc na narozeninách Radia 1

Tři roky pracovali Richard Dorfmeister a Rupert Huber na šesté řadové desce projektu Tosca. Začátkem letošního roku se jejich fanoušci konečně dočkali.

  A v pondělí 29. dubna se live podoby alba Odeon dočkají také příznivci tohoto projektu v pražském Lucerna Music Baru na akci z cyklu Conference.

  Tímto výjimečným vystoupení oslaví 22. narozeniny Radio 1.

  „Spolupráce Radia 1 a týmu agentury Barometr se datuje už od roku 2002, kdy odstartovala Conference vystoupením Adama Freelanda, tehdy ještě s přídomkem Breakbeat a podle této akce na Radiu 1 vznikl stejnojmenný pořad,“ říká ředitelka Radia 1 Lenka Wienerová.

  „Za třináct let existence na Conference vystoupili kromě zásadních jmen breakbeatu různí umělci, jejichž hudbu často slýcháte na vlně 91.9 FM, napříč žánry. Spolupráce symbolicky vyvrcholila v roce 2011, kdy na dvacátých narozeninách Radia 1 vystoupili britští UNKLE. Letos se těšíme na oslavu našich 22. narozenin, pro které jsme společně vybrali projekt Richarda Dorfmeistera Tosca a to v plné koncertní sestavě,“ dodala Wienerová.

  Tosca vždycky prostřednictvím symfonických vln přinášela klid, harmonii, mistrovskou zvukovou architekturu. Každé album dvojice Dorfmeister & Huber je považováno za milník downtempa.

  Jestli tomu tak bude i v případě nahrávky Odeon, ukáže až čas.

  Už v pondělí 29. dubna to ovšem budou moci posoudit fanoušci vídeňského elektronického projektu v Praze v Lucerna Music Baru. Tosca přijede v sestavě Richard Dorfmeister, Rupert Huber a tři vokalisté.

  Rakouský projekt se v České republice zastavil naposledy před osmi lety, což na to, že existuje už od roku 1994 a vydal šest alb, není žádná sláva.

 

  I proto bude jeho plnohodnotný koncert ostře sledovanou událostí. Ikona downtempa do Prahy přiveze hlavně koncertní set složený z nových skladeb z alba Odeon.

  Název aktuální desky, která vyšla letos v únoru, vznikl ve slavném vídeňském divadle Odeon, kde Tosca loni v říjnu uvedla monumentální audiovizuální show.

  Novinka vídeňských spolužáků je nejminimalistič­tější deskou, kterou od doby, kdy založili první společný projekt Dehli9, nahráli.

  „Vždy jsme měli temnější, ambientnější stránku a s touto nahrávkou jsme chtěli onen aspekt zdůraznit,“ vysvětluje atmosféru desky Richard Dorfmeister.

  „Album je určitě trochu temnější, než cokoliv jiného, co jsme vydali dříve. Jsou na něm především mužské vokály. Obsahuje náladové ambientní skladby a potom tracky s pomalým beatem a bluesovou atmosférou,“ doplnil Rupert Huber.

  První desku projekt Tosca vydal v roce 1997 pod symbolickým názvem Opera.

  Richard Dorfmeister v té době už úspěšně působil ve dvojici s rakouským muzikantem Peterem Kruderem a na jejich společném labelu G-Stone Recordings taky Opera vyšla.

  Další alba už Tosca upsala berlínské značce K7!

  Vstupenky na koncert projektu Tosca na Conference v rámci 22. narozenin Radia 1 nabízejí předprodejní sítě Eventim, Ticketpro, Ticketportal a také pokladna Lucerna Music Baru.

www.k7.com/Toscaodeon
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.