Rakouský projekt Tosca dorazí do Prahy s novým albem

Tři roky pracovali Richard Dorfmeister a Rupert Huber na šesté řadové desce projektu Tosca. Začátkem letošního roku se jejich fanoušci konečně dočkali.

V pondělí 29. dubna živou podobu alba Odeon uslyší taky v pražském Lucerna Music Baru na Conference. S tímto výjimečným projektem oslaví 22. narozeniny Radio 1.

„Spolupráce Radia 1 a týmu agentury Barometr se datuje již od roku 2002, kdy odstartovala Conference vystoupením Adama Freelanda, tehdy ještě s přídomkem Breakbeat a podle této akce na Radiu 1 vznikl stejnojmenný pořad,“ říká ředitelka Radia 1 Lenka Wienerová.

„Za třináct let existence na (Breakbeat) Conference vystoupili kromě zásadních jmen breakbeatu různí umělci, jejichž hudbu často slýcháte na vlně 91.9 FM. Spolupráce symbolicky vyvrcholila v roce 2011, kdy Barometr v rámci Conference uspořádal koncert britských UNKLE k dvacátým narozeninám Radia 1. Letos se těšíme na oslavu našich 22. narozenin, pro které jsme společně vybrali projekt Richarda Dorfmeistera Tosca a to v plné koncertní sestavě,“ dodala.

Tosca vždy prostřednictvím symfonických vln přinášela klid, harmonii a mistrovskou zvukovou architekturu. Každé album dvojice Dorfmeister & Huber je považováno za milník downtempa.

Jestli tomu tak bude i v případě nahrávky Odeon, ukáže až čas.

Už v pondělí 29. dubna to ovšem budou moci posoudit fanoušci vídeňského elektronického projektu v Praze v Lucerna Music Baru. Tosca přijede v sestavě Richard Dorfmeister, Rupert Huber a tři vokalisté.

Rakouský projekt se v České republice zastavil naposledy před osmi lety. Na to, že existuje už od roku 1994 a vydal šest alb, žádná sláva… I proto bude jejich plnohodnotný koncert ostře sledovaná událost.

Ikona downtempa do Prahy 29. dubna přiveze hlavně koncertní set složený z nových skladeb zastoupených na albu Odeon.

Název aktuální desky, která vyšla letos v únoru, vznikl ve slavném vídeňském divadle Odeon, kde Tosca loni v říjnu uvedla monumentální audiovizuální show.

Novinka vídeňských spolužáků je nejminimalistič­tější deskou, kterou od doby, kdy založili první společný projekt Dehli9, pánové Dorfeister a Huber nahráli.

„Vždy jsme měli temnější, více ambientní stránku a s touto nahrávkou jsme chtěli onen aspekt zdůraznit,“ vysvětluje atmosféru desky Richard Dorfmeister.

„Album je určitě trochu temnější, než cokoliv jiného, co jsme vydali dříve. Jsou na něm především mužské vokály. Obsahuje náladovější ambientní skladby a potom tracky s pomalým beatem a bluesovou atmosférou,“ doplnil Rupert Huber.

První desku vydal projekt Tosca v roce 1997 pod symbolickým názvem Opera.

Richard Dorfmeister v té době už úspěšně působil ve dvojici s rakouským muzikantem Peterem Kruderem, na jejichž společném labelu G-Stone Recordings také Opera vyšla.

Další alba už Tosca upsala berlínské značce K7.

Vstupenky na koncert projektu Tosca na Conference v rámci 22. narozenin Radia 1 nabízejí předprodejní sítě Eventim.cz, Ticketpro.cz, Ticketportal.cz a také Lucerna Music Bar.

www.cnfrnc.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.