Support Lesbiens chystají koncerty v nové sestavě

Kytarista Hynek Toman dostál svým slovům a do pár měsíců od odchodu Kryštofa Michala a ostatních spoluhráčů dal Support Lesbiens novou tvář.

„Řada lidí očekávala, že se pro záchranu kapely pokusím sestavit nějaký ´allstar team´. Ale proč? Nejde přeci o hvězdná jména, ale o lidi jako takové a o chemii mezi nimi. Proto jsem se rozhlížel po muzikantech mezi kamarády,“ vysvětluje Hynek Toman.

Novou sestavu Support Lesbiens spolu s ním tvoří zpěvák Czenda Urbánek, klávesista Jan Andr, bubeník Radek Tomášek a baskytarista Filip Fendrych.

„Mám z tohoto obsazení upřímnou radost. Jsou to všechno výborní muzikanti, kluci s nakažlivým elánem, který dává repertoáru Support Lesbiens úplně jinou energii a ´drajv´. Přesně to, co jsem hledal,“ pochvaluje si kytarista.

Czenda k tomu dodává: „S klukama z Post-it jsme po delším váhání dospěli k zásadnímu rozhodnutí – dát si na dobu neurčitou pauzu. Vnitřně už jsem byl smířený s tím, že dám muzice definitivní sbohem. Někdo tam nahoře si to ale asi nepřál a ozval se mi Hynek s nabídkou zpívat v Supportech. Když mi řekl svou představu o budoucnosti kapely, nešlo říci ne.“

Naopak k žádným změnám nedojde u skupiny Clou, která novou sestavu Support Lesbiens posílila prostřednictvím osoby bubeníka Radka Tomáška a baskytaristy Filipa Fendrycha. Budou nadále působit v obou kapelách současně.

Hynek mi volal, že hledá někoho, kdo hraje hodně nahlas na bubny a je s ním sranda… tak jsem mu řekl, že volá správně,“ říká s úsměvem Radek Tomášek.

Naživo se Support Lesbiens v nové sestavě prvně představí 25. května ve Velkém Meziříčí na charitativní akci Muzikanti dětem.

„Budeme hrát samozřejmě stávající hity Support Lesbiens, které ale už v dubnu doplníme o nový singl. Celé album pak plánujeme vydat po skončení festivalové sezóny na konci října a k němu uspořádáme tři koncertní křty v Brně, Ostravě a Praze. Pražský křest už je v tuto chvíli potvrzen na 4. 12. do Paláce Akropolis. Menší turné bychom si rádi dali na jaře příštího roku,“ prozrazuje dále Hynek Toman.

www.supportlesbiens.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz