Po roce se vrací americká písničkářka Chelsea Wolfe

  • Po roce se vrací americká písničkářka Chelsea Wolfe
    • 08.03.2013
    • Tisk

    Koncem dubna do našeho hlavního města míří i americká umělkyně Chelsea Wolfe ze severní …

    Sdílejte článek:

Koncem dubna do našeho hlavního města míří i americká umělkyně Chelsea Wolfe ze severní Kalifornie, jejíž hudba se nejlépe popisuje rozmáchlými tahy, jako když malíř maluje obraz.

Intenzivní, silná, starobylá i moderní zároveň, intimní i výbojná, temná i jiskřivá… Podtóny black metalu a temného blues rezonují jejím elektrickým folkem a triumfálně obalují posluchače jako břečťan stromy. Její hlas utěšuje i mrazí, když zpívá o temnotě, kterou prosvítá krása i pravda.

Svým způsobem Chelsea Wolfe podniká cestu na povrch své hudby.

V roce 2012 vydala už třetí desku – akustické písničky Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs na labelu Sargent House.

Intimní bylo i nahrávání. Skladby dostávaly finální podobu v lesích severní Kalifornie a u umělkyně doma v Los Angeles.

Album koprodukoval její kolega z kapely Ben Chisholm za pomoci dalších hudebníků – Ezra Buchla (viola), Andrea Calderon (housle) a Daniel Denton (basová kytara).

Letos Chelsea Wolfe vydá čtvrté album, které výrazně rozšiřuje její akustický sound. Wolfe a Chisholm vytvořili mnohem elektroničtější podobu sdělení a kapela se rozrostla o kytaristu Kevina Docktera a bubeníka Dylana Fujioku.

Chelsea stále umělecky roste.

Inspirovaly ji evropské koncerty a americké turné s Russian Circles, ale nohama sále stojí v dětství osamělého dítěte, kdy v devíti letech okouzleně sledovala jejího otce, který hrál country music.

Dlouho neměla odvahu veřejně vystupovat, ale v roce 2009 strávila tři měsíce putováním a vystupováním s kočovnými herci a performery. Hráli v katedrálách, sklepech a starých atomových elektrárnách všem, kteří byli ochotni naslouchat.

To ji natolik inspirovalo a dodalo jí odvahu, že v roce 2010 vydala skvělý debut The Grime & the Glow. Narkoticky přitažlivé a kouzelné písničky z ní okamžitě udělaly nový talent na vzestupu.

Poté se přestěhovala do Los Angeles a v roce 2011 nahrála druhou desku Apokalypsis, která vznikala až v nahrávacím studiu.

Její pouť hudbou jako by přinášela hlubší zážitky – ať už je její hudba oholená na dřeň nebo s celou kapelou, Chelsea Wolfe přináší sdělení, které musí každého citlivého posluchače oslovit.

V pražském Lucerna Music Baru o všem, co bylo napsáno v předchozích řádcích, přesvědčí 27. dubna. Začátek koncertu je už v 18:00.

Vstupenky za 200 korun plus poplatky jsou nejvýhodněji k dostání v síti Eventim a v Lucerna Music Baru, dále pak v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket stream. Na místě v den koncertu vyjde lístek na 250 korun.

 

www.chelseawolfe.net
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.