Paramore představí čtvrté album i českým fanouškům

  • Paramore představí čtvrté album i českým fanouškům Fotogalerie (13)
    • 27.02.2013
    • Tisk

    Americké trio Paramore, které patří k nejpopulárnějším rockovým kapelám této dekády, vystoupí v …

    Sdílejte článek:

Americké trio Paramore, které patří k nejpopulárnějším rockovým kapelám této dekády, vystoupí v druhé půlce měsíce června ve Velkém sále pražské Lucerny.

  Paramore v čele s nepřehlédnutelnou zpěvačkou Hayley Williams přijedou do České republiky představit novinkové eponymní album, které vyjde už v první polovině dubna.

Pilotní singl nazvaný „Now“ i s videoklipem najdete tady.

  Půjde o čtvrté studiové album a zároveň první, na kterém se nepodíleli bratři Josh a Zac Farro, kteří kapelu trochu překvapivě opustili koncem roku 2010.

Českou koncertní premiéru si Hayley, Taylor York a Jeremy Davis, už bez zmíněného dua zakládajících členů, odbyli před dvěma lety na festivalu Rock For People.

19. června 2013 Paramore ve Velkém sále pražské Lucerny odehrají plnohodnotný set, složený jak z nejznámějších hitů z prvních tří alb, tak ze zbrusu nových skladeb.

Přestože v době vzniku asi před devíti lety čerpali Paramore převážně z pop-punkového a post-hardcoreového vlivu, a nijak neskrývají inspiraci kapelami jako New Found Glory, Green Day, Blink 182 nebo Jimmy Eat World, jejich tvorba se vyznačuje nápaditými a originálními riffy i aranžemi, díky kterým je kritika často řadí do kategorie alternativního rocku.

V amerických médiích byli také při několika příležitostech označeni za „pokračovatele odkazu No Doubt.

Do ještě širšího povědomí fanoušků mimo jejich typické žánrové spektrum se Paramore zapsali díky úspěchu skladby "Decode“, která se v roce 2008 stala ústřední písní filmového trháku Twilight, fantasy-thrilleru s upírskou tématikou.

Na podzim 2010 se pak ve filmu Transformers objevil song „Monster“.

Vstupenky na pražský koncert Paramore jsou v sítích Ticketpro a Ticketportal k mání od dnešního rána.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz