Megaton Fashion Show 2012 – hudba, móda a leklá ryba

  • Megaton Fashion Show 2012 – hudba, móda a leklá ryba
    • 13.02.2013
    • Tisk

    Již čtvrtým rokem spojila Megaton Fashion Show ocenění za nejlepší hudební design roku s charitativní činností.

    Sdílejte článek:

Již čtvrtým rokem spojila Megaton Fashion Show ocenění za nejlepší hudební design roku s charitativní činností. Soutěžilo se v kategoriích nejlepší merch, nejlepší booklet a nejlepší plakát. Večerem provázel komik Lukáš Pavlásek a návštěvníci si mohli užít bohatý doprovodný program. Výtěžek z celé akce posléze putoval Nadaci Terezy Maxové dětem.

Po oficiálním zahájení se na molu prošly soutěžící kapely, aby tak předvedly výtvory svých designérů. Vidět jste mohli například The Prostitutes, Dirty Blondes, Prague Conspiracy, Trautenberg či A Banquet. Nejvíce se divákům pravděpodobně vryla do paměti sestava vystupující pod názvem Spreading Dread, která svou roli na pódiu pojala opravdu nekonvenčně a tzv. „na pankáče“. Z toho bordelu co dělali, se mnohým lidem mohlo zdát, že právě utekli z opičí klece nebo z psychiatrické léčebny. Rozhazovali kolem sebe nejen přísné a vyšinuté pohledy, ale hodili na pódium i smrdutou mrtvou rybu. Po té se jeden z členů kapely vrhnul, začal si ji rvát do úst a následně ji kolem sebe prskat a rozhazovat. To obzvláště potěšilo diváky stojící v první řadě, kteří si tak její vzorky mohli odnést domů na svých botách, fotoaparátech či vlasech. Nemluvě o šíleném zápachu znepříjemňujícím atmosféru večera.

Chvíli po rybím excesu přišlo na řadu BMX vystoupení Patrika Raše a Dominika Nekolného, pětinásobného mistra ČR a mistra Severní Ameriky. Při jejich kouscích se opravdu tajil dech. Mnohé ohromila i finalistka soutěže Česko Slovensko má talent Katarína Landlová,jenž zahrála a zazpívala tři písničky od různých interpretů.

Střed večera lemovalo vyhlášení výsledků soutěže o nejpovedenější hudební design. V kategorii nejlepší plakát, jehož autorem je Jan Suda, zvítězila kapela Trautenberg. Pánové si odnesli nejen sošku ve tvaru zlaté bombičky, ale také pořádně velkou láhev Metaxy. Díky designu dvojice Musa a Kurz, excelovali v kategoriích booklet a merch kluci z A Banquet . Oceněni tedy byli hned dvakrát. Radovat se (a že si to patřičně užívali) mohli z dvou zlatých bombiček, Metaxy a hodinek značky Ingersoll – ty získaly za nejvyšší počet hlasů v průřezu všech kategorií.

Předávaly se i vydražené hudební nástroje, upravené dle vlastního vkusu Lukášem Pavláskem, kapelami Cartonnage a J.A.R., sochařem Lukášem Raisem a tatérkou Terezou Pet. Již zmiňovaní Cartonnage zahráli energický hodinový set, který přinesl příjemné zpestření programu. Po nich byly vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší kapelu na molu. Svým odlišným, veselým, ale ne přehnaným vystoupením se jí stali Trautenberg. Cenu jim předali loňští vítězové Atari Terror.

Sečteno a podtrženo, za vstupné 150,– Kč jste si mohli užít nejen módní přehlídku, sportovní a hudební podívanou, rozhodnout o nejlepší kapele na molu, vyhrát hodnotné ceny v tombole, ale především přispět na dobrou věc. Všichni zúčastnění včetně „Megatonek“, jak si pořadatelky Megaton Fashion Show říkají, zde vystupovali zcela zdarma bez nároku na honorář. Výtěžek z celé akce se jako každoročně připsal na konto Nadaci Terezy Maxové dětem.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.