Tata Bojs se chystají na tour ke čtvrtstoletí na scéně

  • Tata Bojs se chystají na tour ke čtvrtstoletí na scéně Fotogalerie (2)
    • 13.02.2013
    • Tisk

    Tata Bojs v letošním roce oslaví 25 let na hudební scéně. Výročí se rozhodli oslavit stylově, …

    Sdílejte článek:

Tata Bojs v letošním roce oslaví 25 let na hudební scéně. Výročí se rozhodli oslavit stylově, bez sentimentu a vzpomínání. Naopak pro fanoušky chystají hned několik překvapení, novinek a hlavně koncerty.

„Samozřejmě, když se kapela 25 let potácí po pódiích, tak už nemůže doufat, že se stane nejžhavějším objevem roku. Nicméně máme trochu výhodu v tom, že jsme začínali jako děti. Takže můžeme zrecyklovat náš slogan, který jsme poprvé použili v roce 1998, když jsme slavili desáté výročí: Jsme nejmladší 25 let stará kapela,“ říká Mardoša.

On a Milan Cais, spolužáci ze základky na Hanspaulce, v červnu 1988 na prvním veřejném vystoupení v místní sokolovně snili sen o tom, jak budou jednou přinejmenším stejně slavní jako David Bowie, Iggy Pop a The Clash dohromady.

A i když se jim to zatím ještě úplně nepovedlo, aspoň stihli předskočit Bowiemu na koncertě v Praze a Iggyho a Clash dostali do jednoho ze svých největších hitů „Pěšáci“.

Nejbližším překvapením od Tata Bojs bude úplně nová verze této hitovky, ve které nezazní jediný skutečný hudební nástroj. Všechny party jsou nahrané na nově vzniklé nástroje z recyklovatelných materiálů, jako jsou papír, plast a sklo.

U příležitosti natáčení došlo i k propojení se smíšeným pěveckým sborem Doubravánek. Ten shodou okolností v rámci letošního tématu „cyklace“ vede bývalý kytarista kapely Marek Doubrava.

„Cyklace i recyklace jsou témata zajímavá a řekl bych i dost současná. Vlastně se tím cyklicky po 25 letech vracíme k samotným začátkům Tata Bojs. Tenkrát jsem měl bubny z plastových barelů, teď jsem si je pro změnu postavil z papírových krabic. Zjistili jsme, že hudba se dá dělat na záchodový trubky stejně dobře jako na zavařovací sklenice. K požadovanýmu tónu vám postačí jenom pilka nebo správná hladina vody. Byla to velká zábava,“ popisuje průběh natáčení písně „Pěšáci recykled“ Milan Cais.

K písni se dokončuje videoklip, který se odehrává v psychiatrické léčebně a natočil ho mladý režisér Jan Těšitel ve stylu Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem.

Premiéra klipu je naplánována na 25. února.

V současné době se kapela soustřeďuje na přípravu velmi speciálního letního turné ke zmíněnému výročí.

Dostalo název 25 LET CYKLACE aneb TOUR DOMÁCÍ a zastaví se na největších akcích letošního hudebního léta.

„Vyrazit na turné uprostřed léta, kdy bují festivalové šílenství, zdá se býti holé šílenství. Ovšem když se koncerty odehrají právě na festivalech a jejich organizátoři vám dají prostor i čas instalovat technicky náročnou scénu, stojí za to v Čechách něco takového zkusit. Netajím se tím, že se už dlouho snažím, aby měla česká kapela na velkých letních festivalech s mezinárodní účastí srovnatelné podmínky pro prezentaci svého vizuálu – samozřejmě pokud nějaký má – se zahraničními hvězdami. To, že se nám to letos podařilo takhle plošně hned na osmi velkých festivalech, považuju za úspěch a snad i dobrej signál do budoucna," vysvětluje Milan Cais.

Termíny koncertů:

14. 6. Milovice, Votvírák

15. 6. Plzeň, Summer City Fest

26. 6. Praha, Žluté lázně

28. 6. Žamberk, JamRock

18. 7. Ostrava, Colours of Ostrava

3. 8. Světlá nad Sázavou, Sázavafest

10. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival

24. 8. Kolín, Natruc festival

31. 8. Vroutek u Podbořan, Rock For Church(ill)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze