Turné Horkýže Slíže začne v katedrále a skončí „na cestě"

  • Turné Horkýže Slíže začne v katedrále a skončí „na cestě" Fotogalerie (2)
    • 12.02.2013
    • Tisk

    Horkýže Slíže už za dva týdny vyjedou na největší turné v historii kapely. Spolu s českými a slovenskými …

    Sdílejte článek:

Horkýže Slíže už za dva týdny vyjedou na největší turné v historii kapely. Spolu s českými a slovenskými fanoušky na něm oslaví 20 let působení na hudební scéně.

Setlist každého koncertu nabídne přes 25 písní ze všech etap fungování Horkýže Slíže.

  Na návštěvníky tour čeká také originální nápaditá scéna. V největší halové verzi bude použit rozsáhlý světelný park čítající na 150 různých reflektorů, efektů a dalších prvků i dvě pohyblivá projekční plátna.

Scéna vás zavede mimo jiné i do katedrály, ale hlavním motivem budou zvětšené prvky z kouzelného VW karavanu, který se objevil na přebalu poslední desky St. Mary Huana Ganja.

  Kapela chce fanoušky svézt krajinou její historie a písniček a pozve je proto symbolicky na palubu vlastní dodávky.

Reálnou trasu velkého turné pak pojede na 11 vozů včetně dvou kamiónů s technikou a celý tým bude tvořit dohromady kolem 35 lidí různých profesí.

Jedním z vrcholů české části turné bude 27. března koncert v pražské Incheba Aréně, šňůra ale bude pokračovat až do června.

  „Na toto turné se kapela pilně připravovala téměř dva roky, aby oslavila oválné úctyhodné 20. výročí, ke kterému vydala zároveň nové album. Skupina vznikla v době rozpadu Československa a vzniku našich dvou republik a tak fakt, že turné se jede napříč Českou i Slovenskou republikou, jasně symbolizuje, že nejen v muzice pro nás hranice vždy byly, jsou a budou pouhou fikcí…,“ vysvětluje Petr Fořt z agentury Ameba Production, která celé turné připravila.

  Na konci února pozdraví Horkýže Slíže publikum novým videoklipem k písni „Nazdar!“

 

  Pak už odstartuje nejpropracovanější a největší turné v historii kapely. Stěžejním tématem scény se stane stařičký mikrobus VW, který dodnes symbolizuje 60. léta a éru hippies.

  „Snažili jsme se, aby si návštěvník koncertu připadal jako kdyby cestoval v tomto úžasném autě, vrátil se se Slíži tak o 40/50 let nazpět a cestoval například na Woodstock. I proto se na scéně objeví během koncertu spousty dekoračních prvků připomínajících tuto jízdu. Namátkou třeba starý retro „kazeťák“ namísto praktikáblu pod bicí soupravu, zpětná zrcátka, která poslouží jako projekce, stejně tak jako obří zadní projekce ve tvaru předního skla a jiné vychytávky. Čím větší prostor budeme mít k dispozici, tím více dekorací se použije a tím lépe vše vyzní dle našich představ. I proto doporučujeme nenechat si ujít zejména halové nebo open air koncerty,“ dodává Fořt.

  Na turné Horkýže Slíže doprovodí slovenská kapela Dilemma a česká zpěvačka GyGy s vlastním rockovým projektem.

 

www.horkyzeslize.sk
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze