Rock for People oznamuje první čtyři headlinery

  • Rock for People oznamuje první čtyři headlinery Fotogalerie (6)
    • 06.02.2013
    • Tisk

    Pořadatelé Rock for People pro nadcházející 19. ročník slíbili kombinaci prověřených jmen …

    Sdílejte článek:

Pořadatelé Rock for People pro nadcházející 19. ročník slíbili kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami.

Festival se letos uskuteční od 2. do 5. července ve Festivalparku v Hradci Králové.

Rock for People oznamuje čtyřlístek prvních potvrzených kapel. Jde o jména tuzemskému publiku velmi dobře známá, kapely, které patří k největším tahákům letošní festivalové sezony.

„Co hudební skupina, to jiný žánr, jiný příběh. Výběr dokládá naši snahu o dramaturgickou pestrost se společným jmenovatelem – kvalita, energie a rovněž překvapení v podobě nových nahrávek,“ říká na adresu prvního kvarteta Michal Thomes, ředitel festivalu.

Slova o nové desce bezezbytku naplňují kalifornští Queens Of The Stone Age, skupina špičkových muzikantů kolem Joshe Hommea panující v království tvrdých riffů, psychedelie i temné poezie.

Studiová novinka je naplánována na letošek a média svorně hovoří o jednom z deseti nejočekávanějších alb vůbec. Hosty budou Dave GrohlFoo Fighters, který usedl za bicí, Trent ReznorNine Inch Nails nebo frontman Scissor Sisters Jake Shears.

Euforie, tanec a doslova zelektrizování čeká i na ty, kteří si nenechají ujít set The Parov Stelar Band.

Tuzemskému publiku není třeba projekt DJ Marcuse Füredera aka Parova Stelara, který v 21. století zelektrizoval swing, představovat: všechny koncerty, včetně toho posledního ve velkém sále Lucerny, bývají beznadějně vyprodané.

Právě Parov Stelar jsou v popření zájmu o hudbu swingové éry. Do Hradce Králové přijedou v rozšířené sestavě s největšími hity a show, která osloví tanečníky bez ohledu na věk i žánrové priority.

Američtí Papa Roach mají zaručený úspěch u té části návštěvníků Rock for People, jež inklinuje k tvrdším žánrům – nu metalu, crossoveru, post-grunge nebo hard rocku.

I po dvaceti letech na scéně má tato kalifornská parta v čele s frontmanem Jacoby Shaddixem energie na rozdávání. To dokládá nejen na posledním albu The Connection, ale také na desítkách vyprodaných vystoupení.

Do Hradce Králové přiveze kromě nových tracků samozřejmě to nejlepší z dosavadní bohaté produkce.

O britské formaci Klaxons zlí jazykové tvrdí, že masovou přízeň si získala jen proto, že založila vlastní žánr – new rave.

Živelné koncerty, úspěchy na největších festivalech, množství respektovaných cen a ostatně i úspěch nahrávek Myths of the Near Future a Surfing the Void dokládají, že to s tím self-marketingem nebude tak žhavé.

Klaxons jsou velkou hvězdou i mezi indie rockery nebo fanoušky elektronické scény. Jejich akcie rostou každým dnem také proto, že kapela by letos měla vyslat mezi početné příznivce novou desku…

www.rockforpeople.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.