Vyprodanou Lucernu pro Slashe zahřeje Venefica

  • Vyprodanou Lucernu pro Slashe zahřeje Venefica Fotogalerie (7)
    • 05.02.2013
    • Tisk

    Na vyprodaném koncertě kytaristy Slashe příští pondelí 11. února ve velkém sále pražské Lucerny …

    Sdílejte článek:

Na vyprodaném koncertě kytaristy Slashe příští pondelí 11. února ve velkém sále pražské Lucerny vystoupí jako předkapela česká formace Venefica, která hraje melodický rock a metal.

Venefica vznikla v roce 2007 a zatím natočila dvě studiová alba Reflections of Reality a Drowning Soul Syndrome.

Nedávno postoupila z 1 500 přihlá­šených kapel mezi 25 nejlepších do finálového výběru pro Sweden Rock Festival.

K jejím dalším úspěchům patří vítězství ve vyhledávací soutěži Radegast Líheň 2009, díky kterému si zahrála na českých festivalech jako Colours of Ostrava, Inkubátor, Štěrkovna Open Air, Radegast den v Nošovicích apod.

V letech 2009 a 2010 se Venefica v obrovské konkurenci probojovala i do finále soutěží Česká rocková liga, Wacken Metal Battle a Metalgate Massacre.

13. října 2012 kapela vystoupila na největším festivalu věnovaném tetování ve Velké Británii zapsaném do Guinessovy knihy rekordů Tattoo Jam 2012.

Venefica se také pro Českou republiku stala oficiální „tváří“ videohry RockSmith.

Slash, bývalý sólový kytarista kapely Guns N´Roses a jeden z nejoceňovanějších světových hráčů na tento nástroj, zahraje 11. února ve Velkém sále pražské Lucerny.

Do Prahy přijede se zpěvákem Mylesem Kennedym a s doprovodnou kapelou The Conspirators (Brent Fitz, Todd Kerns, Frank Sidoris) v rámci turné k sólové desce Apocalyptic Love, která vyšla v květnu 2012.

Do Guns N´Roses, kteří byli letos uvedeni do Rock´n´rollové síně slávy, vstoupil tento kytarista s typickým cylindrem na hlavě krátce po založení skupiny v roce 1985.

Brzy se paralelně s raketovým úspěchem kapely vypracoval na světovou kytarovou špičku a přiblížil se svým vzorům Jimmy Pageovi a Jimi Hendrixovi. Vedle nich také získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

V srpnu 2009 ho časopis Time zařadil na druhé místo v žebříčku „deseti nejlepších hráčů na elektrickou kytaru všech dob“, dle webu Gigwise se umístil na 21. místě v seznamu „padesáti nejlepších kytaristů všech dob“ a magazín Rolling Stone ho zařadil v roce 2011 mezi „100 nejlepších kytaristů všech dob“ na 65. místo.

Po odchodu z Guns N´Roses uprostřed 90. let minulého století založil Slash několik kapel, koncertoval s mnoha dalšími muzikanty a hostoval na nespočtu nahrávek – mimo jiné například s Michaelem Jacksonem v hitu „Black or White“, Rayem Charlesem či Steviem Wonderem

Spolupracoval s režiséry jako Quentin Tarantino nebo Darren Aronovsky a stal se také hlavní postavou počítačové hry Guitar Hero III: The Legend of Rock.

Koncert pořádá agentura Charm Music.

www.charm-music.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze