David Koller vyrazí na akustícké turné po divadlech

  • David Koller vyrazí na akustícké turné po divadlech Fotogalerie (18)
    • 28.01.2013
    • Tisk

    David Koller už brzo navštíví česká a moravská divadla. Jeden z našich nejvýznamnějších …

    Sdílejte článek:

David Koller už brzo navštíví česká a moravská divadla. Jeden z našich nejvýznamnějších muzikantů střední bigbítové generace představí fanouškům své songy ve speciálních akustických úpravách.

Turné volně naváže na unikátní koncertní projekt z jara loňského roku, kdy David Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra.

Zatímco tehdy zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechají vyniknout křehké kráse Kollerových melodií a textů.

„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli „elektricky“, sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů,“ říká David Koller.

Playlist vystoupení v českých a moravských divadlech bude poskládaný hlavně z repertoáru Kollerbandu, z převážné většiny z písní, které kapela natočila ve studiu jako session unplugged.

„Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil,“ dodává bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.

Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller s doprovodnou kapelou, se kterou koncertuje už dva roky a jejímiž členy jsou Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a perkuse, Michal Pelant – kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik – akustická basa.

„Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším,“ dodává David Koller.

Termíny turné jsou následující:

27. 2. Ostrava

28. 2. Brno

16. 3. České Budějovice

2. 3. Příbram

19. 3. Praha

25. 3. Tábor

5. 4. Hranice na Moravě

6. 4. Klatovy

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz