Francouzský kabaret Caravan Palace roztančí Roxy

Do České republiky se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace. Její první vystoupení u nás na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že ji pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali do klubu.

15. května tak vystoupí v pražském klubu Roxy.

„Na každém vystoupení se snažíme zachovávat to, proč jsou naše koncerty tak strhující, nebojíme se rozdávat energii a divoce řádíme po pódiu. Ale díky novým skladbám jsme získali další možnosti, které nám dovolují vytvořit ještě uvolněnější atmosféru,“ řekl loni houslista Hugues Payen MF Ddnes.

Loni na jaře Caravan Palace v Praze odstartovali turné k aktuální desce Panic,

Bude víc než zajímavé sledovat, jak show vymazlili po desítkách odehraných koncertů po celé Evropě.

Caravan Palace se dali dohromady jako trio v roce 2005 díky společné vášni pro jazz manouche. Vytvořili také nový hudební styl swing elektro.

Parádně míchají energický koktejl elektronické hudby s přídechem foxtrotu a charlestonu, to vše okořeněné nápaditými samply a hlasem zpěvačky Colotis Zoé, která působí jako by do kapely přišla ze světoznámého kabaretu Moulin Rouge.

Raketově stoupající popularita nové těleso velmi rychle vynesla z pařížských klubů na velká pódia známých evropských festivalů.

První album nazvané podle kapely Caravan Palace vydali v roce 2008. Prodalo se ho 150 tisíc kopií, což potvrdilo status vycházející hvězdy nezávislé scény a Caravan Palace odjeli první celoevropské turné.

Druhá studiová deska Panic vyšla loni v létě po náročné diskuzi uvnitř kapely.

Její členové vedeni houslistou Huguesem Payenem si uvědomili, že musí ještě zapracovat na zvuku kapely, upustit od dlouhých sól a dát muzice elektroničtější a dynamičtější nádech.

Každý sám za sebe připravil několik nápadů a postřehů, co by se mělo změnit a výsledek stojí za to.

Základní rytmus prvního alba zmutoval do sofistikovaných, pestrých beatů, odkazujících na Massive Attack a vizionáře z Ninja Tune.

Album Panic co do počtu prodaných kusů si vede ještě lépe než první album a Caravan Palace s deskou znovu projeli Evropu. V polovině května českému publiku předvedou, jak s repertoárem umí naložit v klubu.

www.cnfrnc.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.