Koncem ledna v Praze vystoupí housová legenda The Orb

  • Koncem ledna v Praze vystoupí housová legenda The Orb Fotogalerie (19)
    • 06.12.2012
    • Tisk

    Britští průkopníci ambient house, The Orb, přijedou 23. ledna do pražského Lucerna Music Baru …

    Sdílejte článek:

Britští průkopníci ambient house, The Orb, přijedou 23. ledna do pražského Lucerna Music Baru. Vystoupí tam v rámci projektu Conference.

Zakladatele a jediného stálého člena The Orb Alexe Patersona doprovodí dlouholetý spolupracovník Philippe Le Gonidec a Patersonův osobní VJ Michael Coles.

Fanoušci elegantní chilloutové hudby se můžou těšit hlavně na skladby z aktuálního alba The Orbserver in the Star House, které vzniklo letos v létě v Berlíně za přispění geniálního vokalisty Lee Scratch Perryho.

The Orb jsou skutečnými legendami elektronické taneční hudby.

S prvním kouskem přispěli do rave revoluce už na přelomu 90. let, kdy na dnes vyhlášeném londýnském labelu Rough Trade vydali acid houseový song „Tripping on Sunshine“ a později také album The Orb’s Adventures Beyond The Ultraworld.

Alex Paterson byl v té době silně ovlivněný newyorským zvukem a hrál jako DJ Mr. X na parties kolem Londýna.

Pro The Orb byly v té době typické ukrutně dlouhé skladby, například singl měl dvacet dvě minuty, ambient-dubová pecka „U. F. Orb“ měla sedmnáct minut.

Paterson pracoval taky jako hledač talentů.

Už tehdy byl zamilovaný do housu a ambientu. Vždy se kolem něj pohybovali zajímaví lidé, například Paul Oakenfoald nebo výtvarník Jimmy CautyKLF.

The Orb jsou živým dokumentem rave revoluce a britské taneční hudby vůbec. S novými alby, singly, remixy se hlásí pravidelně každé tři nebo čtyři roky. To poslední The Orbserver in the Star House je už jedenáctou studiovkou v řadě.

V říjnu 2010 k sobě Alex Paterson přitáhl pozornost spoluprací se špičkovým kytaristou Pink Floyd Davidem Gilmourem, s nímž natočil vynikající desku Metallic Spheres.

Paterson tvrdí, že poslední deska vydaná s Lee Scratch Perrym, vůdčí osobností reggae, vznikala už od roku 2004, kdy strávil několik měsíců v Mexiku.

Tam s Perrym odehrál vystoupení v roli DJ a natolik si přitom sedli, že se domluvili na společné desce.

A i když fanoušci na ni museli čekat několik let, výsledek je perfektní. Scratchovy hutné vokály dokonale pasují do dubového zvuku The Orb.

Na ConferenceLucerna Music Baru nabídnou The Orb zajímavou audiovizuální klubovou show, která bude průřezem jejich tvorby.

Vstupenky pořídíte v sítích Ticketpro a Tickeportal.

www.cnfrnc.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz