Iva Bittová vydává album s Pražskou komorní filharmonií

  • Iva Bittová vydává album s Pražskou komorní filharmonií Fotogalerie (4)
    • 14.11.2012
    • Tisk

    Iva Bittová, která je jedním z mála českých umělců, jejichž kariéra přesahuje české hranice …

    Sdílejte článek:

Iva Bittová, která je jedním z mála českých umělců, jejichž kariéra přesahuje české hranice a kteří se etablovali na mezinárodní scéně, vydá 23. listopadu pod hlavičkou Animal Music (ve spolupráci se Supraphonem) album „Zvon“.

Nahrávalo se s Pražskou komorní filharmonií a řadou hostů, a to sedm let po vydání zatím posledního autorského alba Elida.

Album Zvon je rozmáchlým a zvukově bohatým projektem, který obsahuje starší i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové v úpravě pro symfonický orchestr.

Nechybí ani skladby, jež vznikly za spolupráce s Vladimírem Václavkem, se skupinami Dunaj a Čikori, s Pavlem Fajtem i ze sólových projektů, stejně jako jedna novinka, píseň „Větvička“.

Autorem orchestrálních aranžmá je Petr Ostrouchov, skladatel a majitel vydavatelství Animal Music. Mimo jiné jde o autora filmové hudby nominovaného na cenu Český lev za hudbu k filmům Želary, Občanský průkaz a Vendeta.

Na albu se dále podílela i skladatelka a klavíristka Beata Hlavenková, která vede své vlastní trio, vydává sólové projekty a účinkuje v projektech s Lenkou Dusilovou (Eternal Seekers, Baromantika).

Projekt orchestrálních úprav písní Ivy Bittové vznikl původně pro zahajovací koncert festivalu Struny podzimu 2009 s Pražskou komorní filharmonií.

O rok později byl na popud zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů rozšířen na celovečerní program a v roce 2012 opět rozšířen a upraven pro účely studiové nahrávky.

Nahrávky kombinují originálním způsobem minimalismus původních skladeb s mnohovrstevnatým zvukem orchestru a s party sólových nástrojů a vynikají barevností zvuku, dynamikou a názvuky mnoha žánrů a stylů.

Dirigentem je David Švec a nahrávala také celá řada instrumentálních i vokálních hostů.

Nahrávky byly pořízeny a smíchány ve studiích Sono Records, hlavním zvukovým mistrem byl Milan Cimfe; party sboru Grunik byly nahrány přímo v jeho domovské Ostravici.

Mastering alba provedl v londýnském studiu Metropolis věhlasný Tony Cousins, který dříve spolupracoval třeba s Peterem Gabrielem nebo Genesis.

Autorem obalu alba je Aleš Najbrt, fotografie jsou dílem Salima Issy.

Album je vydáváno s podporou dotací od Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy a za sponzorské účasti společností Nano Energies, Mazars a Vyšehrad 2000.

www.bittova.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.