Praha přivítá Kosheen a s nimi The Vincent Black Shadow

  • Praha přivítá Kosheen a s nimi The Vincent Black Shadow Fotogalerie (15)
    • 08.02.2007
    • Tisk

    Britská kapela Kosheen se v České republice těší obrovské popularitě. Vystupuje jako jeden z klíčových bodů obřích festivalů, a české publikum je zná nejen z koncertů, ale i z DJ´s produkcí. Naposledy se u nás Kosheen objevili před půl rokem a další vystoupení je už potvrzeno: Kosheen navštíví pražský klub Roxy 22. dubna, aby zde představili dlouho očekávané album Damage. A jako předkapela vystoupí kanadští The Vincent Black Shadow.

    Sdílejte článek:

Opakování o Kosheen… ve zkratce

Kosheen vznikli roku 1998 ve Velké Británii a spojil je pop a drum-n-Bass. Obojí dohromady – a v tom je právě originalita kapely, která ji vynesla rázem na vrchol obliby fanoušků. První album Resist vydala kapela v roce 2001, druhé, Kokopelli, o dva roky později. Nová deska Kosheen by měla spatřit světlo světa 16. března. Krátkou ukázku si ale můžete poslechnout už teď, v MP3 –zde.

Projekt Kosheen se zrodil v roce 1998. Substance a Decoder si poslechli nahrávku Walesanky Sian Evans a spolupráce začala. Sian se narodila v muzikantské rodině a už jako teenager prošla jazzovými a rhytm´n´bluesovými kapelami. Později si oblíbila hip-hop, což byl možná moment, kdy se spojila s taneční scénou a vydala se do světa, kde poznala kouzla všech mega party a alternativní způsob života si vychutnala až do dna. Vystupovala jako vokalistka v různých tanečních formacích, ale skládala i vlastní kytarové písně. Po narození syna se rozhodla, že už je načase se vrátit a usadit nejen v osobním,ale i profesním životě.

V době Sianina putování měl Decoder už svou punkovou kariéru kytaristy za sebou a spolu s Geoffem Barrowsem (Portishead) se vrhli na elektronickou hudbu a zvukové experimenty. V roce 1998 se Sian, Decoder a Substance znovu setkali. Producentská dvojice byla na vrcholu své kariéry, ale zvuků už byla přesycena. Zatoužila po teplém…ženském… hlasu. A jeho majitelkou byla právě Sian.
Hned první úsilí vyústilo do úspěšného singlu Hide U. V roce 2001 vyšlo album Resist, kombinující breakbeat, drum ‚n‘ bass a down-tempo melancholii. Skupina vyhrála dvě ocenění britského časopisu The Knowledge Drum ‚n‘ Bass Awards v roce 2001 – Nejlepší nováček a Nejlepší singl (Hide U). Vydali se na první turné, navštívili 33 zemí, kde předvedli 141 show před více než milionem diváků.

A současně rozjeli práce na druhém albu Kokopelli, pojmenované po severoamerickém indiánském symbolu plodnosti, osobitosti a hudby, které je hypnotickou sbírkou přímo z jejich duše. Stalo se zatím nejvýše umístěným albem Kosheen v britských hitparádách a vyneslo jim také nominaci na Brit Award. Po vyprodaném turné k druhému albu se Kosheen zase zavřeli do studia a několikrát odkládaný výsledek jejich snažení – album Damane – si budete moci poslechnout právě v Roxy.

The Vincent Black Shadow

Hudba kanadské kapely z Vencouveru, The Vincent Black Shadow, jež vystoupí s Kosheen, je kombinací Garbage, No Doubt a Blondie. Jedná se o drsné motorkáře, a to nejen vzhledem, ale i smýšlením, protože i název kapely je odvozen od legendární motorky. Partička je tvořena třemi bratry a charismatickou zpěvačkou.

Casandra Ford a trojice bratrů Kirkhamových zatím vydali jediné album Fears In The Water, kterým se však velmi dobře zapsali do povědomí publika (ukázka zde). Počet fanoušků formace je tedy stále vyšší.

 

Předprodej vstupenek na pražský koncert Kosheen a The Vincent Black Shadow byl zahájen v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za cenu 690 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze