Michal Prokop vydává novou desku "Sto roků na cestě"

  • Michal Prokop vydává novou desku "Sto roků na cestě" Fotogalerie (8)
    • 31.10.2012
    • Tisk

    Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop přichází po šesti letech od vydání „Poprvé naposledy“ …

    Sdílejte článek:

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop přichází po šesti letech od vydání „Poprvé naposledy“ s novou studiovou deskou. Na albu nazvaném „Sto roků na cestě“ najdete dvanáct skladeb.

Jejich autory jsou samotný Michal Prokop, Petr Skoumal a Jan Hrubý.

Texty obstarali Pavel Šrut a Jan Lacina. Nahrávka je tradičně opět velmi pestrá.

„Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ říká Michal Prokop.

Deska vyšla oficiálně včera tj. 30. října a je k dostání na oficiálních stránkách interpreta (viz konec článku).

Od 5. listopadu pak také v kamenných a internetových obchodech.

Podzimní turné, na kterém už nové písně zní, vyvrcholí 19. prosince křtem v pražském Divadle Archa.

Na videoklip propagující Sto roků na cestě je možné se podívat

.

Michala Prokopa na desce doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let neboli současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

„Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Michal Prokop.

„Po pěti letech od vydání posledního alba Poprvé naposledy jsem měl najednou chuť zkusit ještě jednou něco nového,“ vysvětluje nápad na vznik alba zpěvák.

„Hodně mi pomohlo nové domácí studio, které jsem si zřídil a kde jsem vyrobil během roku osm demosnímků nových písniček,“ dodává.

Některé písně napsal Michal Prokop na dosud nevydané texty Pavla Šruta, ten pak dodal další. Zároveň oslovil Petra Skoumala, který už léta patří k jeho dvorním skladatelům. Tři texty nabídl také Jan Lacina, kolega z televizních projektů.

Na otázku, jestli v dnešní době stahování a internetu není vydávání CD anachronismus, Michal Prokop odpovídá: „Já cítím stále potřebu vyjádřit se jakýmsi uceleným tvarem, ne jen jednou písničkou, a proto točím album. A jsem přesvědčen, že naše publikum je schopno právě toto ocenit, tohle očekává a chce si desku koupit a užívat si ji i jinak, než jen s peckami v uších v davu v metru, s gigabajty staženými z obláčků anonymní muziky, jak je to dnes v módě.“

Album vzniklo ve vlastní produkci Michala Prokopa, spoluproducenty jsou David Gaydečka, v tomto případě také vydavatel, a bratr Ivan Prokop, který má na starosti fotografie, výrobu, a další produkční záležitosti.

O grafiku se postarali opět Karel HalounLuďkem Kubíkem.

Zvukovým mistrem, který album natočil a ve svém studiu dokončil, je Pavel Marcel, s nímž Michal Prokop pracoval na všech vydaných albech posledních let… tedy na živácích Unplugged s triem Prokop, Andršt, Hrubý, a Live 60 z Lucerny a na studiovém Poprvé naposledy.

www.michalprokop.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.