Alvik pokřtí novou desku v Paláci Akropolis

  • Alvik pokřtí novou desku v Paláci Akropolis
    • 24.10.2012
    • Tisk

    Nu-jazzovou kosmopolitní formaci Alvik lze jen s výhradami označit za českou kapelu, i když …

    Sdílejte článek:

Nu-jazzovou kosmopolitní formaci Alvik lze jen s výhradami označit za českou kapelu, i když v Praze vznikla a tuzemská metropole dodnes slouží jako nejčastější dostaveníčko jejích členů.

Američanka Anya usazená v Paříži, tři Češi, Nor žijící v Berlíně, Francouz zodpovědný za projekce a k tomu ještě název odkazující ke čtvrti ve Stockholmu…

Kapela od začátku existence elegantně propojuje jazzové postupy se soulem i výboji v současné elektronice, stěžejním poznávacím znamením ale zůstává Anyin jedinečný vokál, který u nás, snad jen s výjimkou Tonyi Graves, nemá obdoby.

Nové, v pořadí třetí album Your Name Here vyjde v listopadu a sestava překračující hranice států tentokrát zeširoka překračuje i hranice stylů a rozšiřuje tak okruh příznivců jako nikdy dříve. Charakteristickým rysem pro Alvik je průsečík odlišného hudebního zázemí každého z nás,“ říká zpěvačka Anya.

Intenzivnější tvůrčí proces přelomové desky Your Name Here nastartoval před dvěma lety.

Skladatelský tandem Michal „Mishan“ Pajdiak a Andrea „Anya“ Stuart si na trase Praha – Paříž nejprve vyměňoval prvotní hudební skicy, posléze se do vzniku desky zapojili i ostatní členové Petr Tichý, Audun Nedrelid, Bharata Rajnošek a Anya začala častěji cestovat do nahrávacího studia v Praze.

„Album se jmenuje podle jedné z písniček, která je o vztahu, ke kterému nikdy nedošlo – příběh, který asi každý někdy zažil. Vyplň své jméno a můžeš vyprávět vlastní story,“ říká Anya, která s kapelou Alvik v minulosti absolvovala koncertní turné po východním pobřeží Spojených států.

O tom, že Alviku koncertní pódium svědčí, se můžou čeští fanoušci přesvědčit 6. listopadu na křtu nové desky v pražském Paláci Akropolis.

Novým mužem na palubě, který se do dění zapojuje jen na koncertech, se stal francouzský VJ Gyomh.

Album Your Name Here vydá nezávislý label little m records ve formátu kvalitního zvukového souboru v podobě digitálního downloadu dostupného ve všech digitálních obchodech, na webu kapely a iTunes. Zároveň vychází jako vinyl.

Alvik se po křtu v Praze chystají na české turné po klubech a hudebních sálech, kde se budou prodávat kódy ke stažení alba za výhodnou cenu, kódy budou k dostání i ve vybraných kamenných obchodech.

Poslední koncert Alvik k nové desce proběhne 9. února v Písku.

Na albu Your Name Here najdete tyto skladby:

strana A

1. Postcards of the Moon

2. Impression

3. Running

4. Late Leaves

5. Fluid

strana B

6. Seagulls in Motion

7. Build

8. Over and Over

9. Your Name Here

10. Fifty-One

11. Messed Up

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.