Kmotři gothic metalu už za pár dní na brněnské Flédě

  • Kmotři gothic metalu už za pár dní na brněnské Flédě Fotogalerie (6)
    • 11.10.2012
    • Tisk

    Jedni z praotců žánrů dooom a gothic metal vydali v tomto roce nové album „Tragic Idol“. Podpoří …

    Sdílejte článek:

Jedni z praotců žánrů dooom a gothic metal vydali v tomto roce nové album „Tragic Idol“. Podpoří ho na světovém turné, které se na jeden den zastaví také v České republice.

Stane se tak v sobotu 20. října, kdy Paradise Lost vystoupí v brněnském klubu Fléda.

Britští Paradise Lost bývají společně se spřízněnými My Dying Bride označováni za „kmotry“ metalového subžánru gothic/doom metal.

Nejslavnější léta zažili hlavně v první polovině 90. let minulého století, kdy se jim podařilo pobláznit tehdejší hudební scénu přelomovým albem Gothic.

Nejenže stálo u zrodu gothic metalu, ale slavilo obrovský úspěch u širokých mas posluchačů i u hudebních kritiků, což v součtu znamenalo katapult mezi tehdejší rockovou smetánku.

Parta kolem osy kapely v podání zpěváka Nicka Holmese a kytaristy Grega Mackintoshe v té době plodila jednu desku za druhou, ovšem k nelibosti skalních fanoušků čím dál víc sklouzávala do měkčích poloh a koketovala i s elektronikou.

Tento posun je patrný hlavně na albech One Second a Host.

Paradise Lost s příchodem nového milénia naštěstí včas pochopili, kde je jejich silná stránka, a začali opět přitvrzovat a hledat ztracenou tvář.

Výsledkem jsou i dvě poslední desky In Requiem a aktuální Tragic Idol, na kterých se Britové opět hlásí ke kořenům, tedy k doom metalu s důrazem na melodické pasáže, výrazně ostré kytary a naléhavý Holmesův zpěv, který tak dotváří atmosférickou symbiózu celého díla.

Poslední dvě nahrávky jsou zároveň jasnými odpověďmi všem škarohlídům, kteří tvrdili, že kapela má už nejlepší léta dávno za sebou.

Není pochyb o tom, že Paradise Lost právě chytají do plachet nový svěží vítr a fanoušci se tak můžou těšit na intenzivní hudební zážitek.

V pozici speciálního hosta koncertu se objeví rodící se „superkapela“ Soen, která představí debutové album Cognitive.

Vstupenky na brněnský koncert Paradise Lost jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.

www.obscure.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.