Týdenní oslava 20. narozenin v Roxy už v pondělí

  • Týdenní oslava 20. narozenin v Roxy už v pondělí Fotogalerie (18)
    • 10.10.2012
    • Tisk

    Necelý týden zbývá do začátku sedmidenních oslav 20. narozenin „Roxy Be Twenty“. Maraton …

    Sdílejte článek:

Necelý týden zbývá do začátku sedmidenních oslav 20. narozenin „Roxy Be Twenty“. Maraton hudby, divadla, umění a performancí, který proběhne v klubu Roxy a prostoru NoD od 15. do 21. října.

Narozeninová akce klubu nabídne vystoupení formací a interpretů jako jsou Stereo MCs, Layo & Bushwacka nebo Andy C.

Událost, která nemá na domácí klubové scéně obdoby, si zaslouží výjimečné zahájení.

Postarají se o něj kultovní WWW, kteří pro tuto příležitost chystají společně s Davidem Vrbíkem a Vladimirem 518 na pondělí 15. října ojedinělou audiovizuální show.

Vysoce experimentální projekt WWW soustředěný okolo Ondřeje Anděry aka Sifona a textaře Lubomíra Typlta patří už od začátků v 90. letech minulého století mezi nepřehlédnutelné projekty jak po stránce hudební, tak po té umělecké.

A vzhledem k tomu, že „historie WWW je s Roxy zásadně propojena a po klubu dodnes bloudí mnoho odrazů tvůrčí minulosti WWW, jsou logicky jedněmi z nejpovolanějších, kteří by se měli zhostit slavnostního zahájení oslav 20. narozenin klubu.

"Wéčka“ pro tuto příležitost chystají hodně speciální show, do níž se zapojí také David Vrbík a Vladimir 518, kteří se chopí manipulace se speciálními projekcemi připravenými právě na zahájení Be Twenty.

„S Vladimirem 518 a Davidem Vrbíkem už delší dobu tvořím pro audiovizuální jednotku SPAM a TOW. David Vrbík je zároveň autorem mnoha projekcí na skladby WWW a autorským tvůrcem video instalací na motivy obrazů textaře Lubomíra Typlta. Toto spojení tedy vychází i z naší společné pracovní historie, rezonance a fascinace hledáním nových forem a úhlů,“ vysvětluje Sifon.

Výpravná multimediální podívaná s řadou přesahů ale není jedinou specialitou zahajovací show.

WWW, kteří jsou pověstní precizními a často až na dřeň jdoucími vystoupeními, totiž hodlají pondělní setlist založit hlavně na nových, dosud nikde neprezentovaných skladbách z právě vznikající třetí desky.

„Zároveň si necháváme volné pole pro improvizaci, která se pokud možno napojí na konkrétní atmosféru. Bude to řež, když tak projíždíme nový materiál,“ dodávají WWW, kteří právě v Roxy odehráli řadu zlomových koncertů včetně křtu zatím poslední desky Tanec sekyr v roce 2009.

V rámci pondělního programu se kromě WWW můžeme těšit také na tuzemskou premiéru německého DJe a producenta Boys Noize, který chystá velkolepou audiovizuální show včetně LED stěny a záda mu budou krýt domácí DJs Smack a Tvyks.

V dalších dnech Roxy Be Twenty se můžete těšit mimo jiné na koncerty britské indie-kytarovky One Night Only, domácích Charlie Straight, legendárních Stereo MCs nebo na rozjeté mejdany s Layo & Bushwacka a d´n´b ikonou Andym C.

Program týdenních oslav 20. narozenin Roxy v neděli 21. října zakončí britský muzikant Alex Clare, který se stejně jako Boys Noize a One Night Only představí v ČR vůbec poprvé (podrobnosti ke koncertu najdete zde).

www.roxy.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.