Pipes and Pints na listopad připravili nové album

  • Pipes and Pints na listopad připravili nové album Fotogalerie (8)
    • 08.10.2012
    • Tisk

    Termín vydání albové novinky, kterou punkrocková formace Pipes and Pints pojmenovala "Found …

    Sdílejte článek:

Termín vydání albové novinky, kterou punkrocková formace Pipes and Pints pojmenovala „Found and Lost“, byl stanoven na 9. listopadu 2012.

Punkrockové kapely, které používají dudy jako nástroj rovnocenný ostatním, lze u nás spočítat na prstech jedné ruky.

Pipes and Pints jsou jednou z nich, a patří k nejvýraznějším.

V jejich tvorbě jsou cítit ostrá dávka punku, základní pilíř v poctivém rock and rollu, melodika, agresivita a názor hardcoreového střihu.

Teď přicházejí s druhým studiovým albem Found and Lost, které vydávají společnosti Supraphon (pro tuzemské fanoušky) a People Like You (pro fanoušky v zahraničí).

Pipes and Pints existují šest let. U jejich zrodu stáli Vojta Kalina a kytarista Tomáš Novotný. Později se k nim přidali bubeník Lukáš Vincour, baskytarista Ondra Balvín a zpěvák Syco Mike, Američan, který si rozmyslel návrat z Rakouska do Kalifornie a v roce 2008 přesídlil do Prahy.

Debutové album Until We Die vyšlo v roce 2009.

Kapela projela celou západní Evropu (krom severských zemí, Lucemburska a Portugalska), kus její východní části a zahrála si i v Rusku.

„Jako muzikanti dáváme do písniček emoce a znalosti, které jsme za dobu existence načerpali. Snažili jsme se stále vyvíjet, makat na sobě. Texty píše zpěvák Mike, který do nich dává veškeré své pocity a dost se v nich otvírá. Na to, jak je normálně uzavřený do sebe a je z trochu jiného světa, se v nich opravdu hodně odhaluje. Je v nich jeho minulost, jeho vítězství a prohry, představy, i to, kam by chtěl s touhle kapelou dojít,“ vysvětluje Vojta Kalina.

Dudy jako nástroj disponují pouze jednou oktávou o devíti tónech. Samo o sobě to tvorbu písniček Pipes and Pipes poněkud omezuje, a proto to původně vypadalo, že na novém albu bude skladeb s tímto nástrojem méně.

Nakonec se to týká jediné (Blackhearted), v ostatních dudy jsou.

Album vzniklo v Sun studiu a je na něm jedenáct písniček.

Produkoval ho Američan Darian Rundall, který pracoval třeba na albech Pennywise, Suicidal Tendencies nebo U.S. Bombs.

„Podstatnou roli pro výsledný zvuk téhle desky sehrál právě Darian. Při spolupráci s ním jsme přišli na to, že spoustu věcí děláme špatně. Bez něho by ta deska nebyla taková, jaká je. Dal jí hodně energie. Tu práci nebral pro výdělek, protože za ni dostal, ve srovnání s jinými projekty, na kterých se podílí, skoro až směšné peníze. Pomohl nám třeba v aranžích dud, ukázal nám, jak to dělat správně, i když se zpočátku divil, jak hrajeme a jak je možné, že to k sobě pasuje, když je to vlastně muzikantsky v podstatě špatně,“ vysvětluje Kalina.

„Přijel za námi do Čech a měli jsme na to dvacet dnů. První tři dny jsme byli ve zkušebně, makali jsme na písničkách, abychom pak ve studiu ušetřili čas a peníze. Následovalo šestnáct dnů ve studiu, kde Darian materiál při nahrávání zároveň stříhal. Skončili jsme šestnáctý den v deset v noci a on odlétal domů do Kalifornie další den v osm ráno.“

Pipes and Pints si velmi cení nahrávacích smluv, které podepsaly před vydáním nového alba. Podařilo se jim totiž odstartovat spolupráci s vydavateli, o jejichž přízeň velmi stáli.

People Like You je největší punkový label v Evropě, patří pod Century Media. Smlouva s ním je snem mnoha punkových kapel. Jejich úkolem je dostat album do světa. Supraphon je největší label u nás a na Slovensku. Spousta mladých lidí si ho asi ještě často spojuje s alby popových hvězd starých časů, což se ale v současnosti mění zařazením kapel, jako jsou právě Pipes nebo Imodium," dodává Vojta Kalina.

Novinkové album Found and Lost skupina Pipes and Pints pokřtí 10. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.