Rockový Cirkus přijede! Potřetí...

  • Rockový Cirkus přijede! Potřetí... Fotogalerie (5)
    • 02.02.2007
    • Tisk

    Třetí ročník Rockového Cirkusu je připraven rozjet svou další putovní karavanu, která bude oproti předchozím letům navíc okořeněna evropskou účastí. Tento projekt v režii kapel Cocotte Minute a Post-it, jehož hlavním cílem je pomoc mladým a nadějným kapelám či hudebním projektům v představení se co možná nejširšímu publiku. Letošní ročník nese podtitul „2 etapy, 5 kapel, 11 zastávek“. Podívejte se zítra, v sobotu od 11:55 na cirgusí tým v pořadu Cocotta Kellera, Pětka od Kellera na ČT2.

    Sdílejte článek:

Dvě etapy cirgusího putování jsou momentální zásadní novinkou Rockového Cirkusu.
Již 13. února vztyčí vlajku cirgusí karavany vršovická nu-metalová parta Post-it a industriální Egotrip, a zahájí tak první, únorovou etapu v pražském Lucerna Music Baru. Kapele Egotrip vyšel vloni debut Distance Unlimited.
Energií nabitá kapela Post-it má na svém kontě už několik úspěchů – dostali se do semifinále Jim Beam Music, do finále Coca Cola PopStar a v roce 2004 vydali poměrně album Ideál. Nyní dokončují nahrávání nové desky, která by měla vyjít v dubnu. Obě kapely společně procestují v pěti zastávkách Čechy a Moravu a vždy je navíc doplní některá z nadějných regionálních kapel.
A kdo bude ke slyšení a vidění v etapě další?
Druhá etapa bude následovat v podání Cocotte Minute, The.Switch a francouzských Scorch, kterým 9. března vychází nové album A Genoux. Tato etapa začíná 12. dubna ve Francii, aby se následně přesunula na poslední tři koncertní zastávky do Česka, kde bude letošní cirgusí evropské putování zakončeno. Právě Cocotte Minute pozvali na rockovou pecku francouzskou „mlátičku“ Scorch.
Co je ROCK CIRKUS?
Rock cirkus je koncertní tour skupin, které vydaly, nebo se chystají vydat debutová CD u nadnárodních labelů a chtějí tak představit nové hudební styly díky osobitému přístupu všech zúčastněných v návaznosti na novou generační vlnu, která nechce a nehodlá akceptovat současný konzumní způsob a styl života.
Za akcí stojí realizační team, jemuž s 0. ročníkem pomohla značka DIVERSE. tato značka je spojena s mladými lidmi s vlastním názorem na životní styl… Realizační cirgusí tým je přátelské společenství lidí, které pod taktovkou přirozeného vývoje dostálo svého slibu realizovat myšlenku pojízdného “rockového“ cirkusu.
Projekt postupně nabývá na významu a má předpoklady a ambice stát se plnohodnotnou součástí české hudební scény, která se pomalu probouzí z dlouhého „zimního spánku“. Jedná se o projekt, jehož smyslem je sjednotit myšlenku vzájemné pomoci mezi českými kapelami a představit jí tak široké veřejnosti.
Cílem je umožnit mladým, nadějným a především zajímavým českým kapelám, či hudebním projektům, zaujmout, pobavit a v neposlední řadě strhnout diváka-posluchače kvalitně odbavenou hudební produkcí a jistým energickým projevem. To vše prostřednictvím 8–10 zastávek v lokacích předních českých klubů a kulturních zařízení, kde bude díky dobrému zázemí, cílené mediální podpoře a max. supportu mít možnost se prezentovat na obdobné úrovni jakou je možno vidět např. na velkých letních festivalech.
Podrobnější informace o celém Rock Cirkusu včetně tour najdete na www.rockcirkus.net
Tour plán Rock Cirkusu
13/02 Praha – Lucerna Music Bar 20:00
14/02 Jihlava – klub EDGAR 20:00
15/02 Neratovice KD – Jazz Club 20:00
16/02 Frýdek Místek – klub STOUN 20:00
15/02 Brno klub FAVORIT 20:00
12. – 15/04 Francie - zatím neupřesněno
26/04 ČR - zatím neupřesněno 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.