České turné Markéty Irglové startuje už za dva týdny

  • České turné Markéty Irglové startuje už za dva týdny Fotogalerie (5)
    • 18.07.2012
    • Tisk

    Zpěvačka, pianistka a skladatelka Markéta Irglová odehraje už na začátku srpna osm koncertů …

    Sdílejte článek:

Zpěvačka, pianistka a skladatelka Markéta Irglová odehraje už na začátku srpna osm koncertů v Čechách a na Moravě. Její letní turné se od 2. do 9. srpna zastaví ve městech Karlovy Vary, Kroměříž, Olomouc, Ostrava, Valašské Meziříčí, Telč, Praha a Milevsko.

Do České republiky Markéta Irglová přiletí z Islandu, kde pracuje na své druhé sólové desce. Pak se přesune do jihovýchodní Asie, konkrétně Jižní Koreje, Číny a Malajsie.

„Na koncertech lidé uslyší písně z jejího prvního sólového alba Anar, oceněného kritikou i posluchači. Na své si ale přijdou i příznivci písní proslavených filmem Once a nebudou chybět ani překvapení v podobě nových písní z právě dokončovaného alba,“ říká Marek Irgl, zpěvaččin otec a pořadatel koncertů.

Markéta se do České republiky vrací pravidelně v létě, letošní rok tak není výjimkou.

„Nejsou to ani tak samotné festivaly, ostatně většinou hrajeme i letos mimo ně, ale spíše celková atmosféra. Lidé mají díky sluníčku dobrou náladu, koncertem často noc ještě nekončí, naopak, dlouho se sedí venku, často jsou to zážitky přímo magické,“ říká.

Moravská část turné bude patřit pouze Markétě Irglové a jejím spoluhráčům, zpěvačce a hráčce na perský buben daf Aidě Shahghasemi a kytaristovi z The Frames Robu Bochnikovi.

Výtěžek koncertu 6. srpna ve Valašském Meziříčí bude navíc věnován Haně Wolfové, Markétině učitelce ze základní školy, která se ocitla v těžké životní situaci.

Tři závěrečné české koncerty společně s Markétou Irglovou odehraje i těžce zařaditelný, ale o to působivější severoirský klavírista a zpěvák, který si říká Duke Special.

Ten předvede směsici kabaretně-folkového undergroundu, kterému s obdivem tleskali v Glastonbury, londýnském Královském divadle nebo newyorském Metropolitním muzeu umění.

„Pokud to situace dovolí, dá se očekávat i překvapení v podobě společného duetu obou protagonistů,“ uzavírá Marek Irgl.

Koncerty:

2. 8. Karlovy Vary, Galerie umění, Goethova stezka 6,

3. 8. Kroměříž, Květná zahrada,

4. 8. Olomouc, Jazz Tibet Club

5. 8. Ostrava, klub Parník

6. 8. Valašské Meziříčí, M-klub nebo velký sál KZ – Benefiční koncert pro Hanu Wolfovou

7. 8. Telč, nádvoří zámku (dvojkoncert s Dukem Special)

8. 8. Praha, Letní scéna Vyšehrad, (dvojkoncert s Dukem Special)

9. 8. Milevsko, nádvoří Milevského kláštera (dvojkoncert s Dukem Special)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.