Serj Tankian představí čerstvou sólovku Harakiri i v Praze

  • Serj Tankian představí čerstvou sólovku Harakiri i v Praze Fotogalerie (14)
    • 17.07.2012
    • Tisk

    Serj Tankian v souvislosti s vydáním nového alba vyrazí na „Harakiri World Tour“, v jehož rámci …

    Sdílejte článek:

Serj Tankian v souvislosti s vydáním nového alba vyrazí na „Harakiri World Tour“, v jehož rámci se představí českému publiku 24. října od 20:00 ve velkém sale pražské Lucerny.

Zpěvák, básník, autor, aktivista a skladatel Serj Tankian odjakživa dělal hudbu, aby jejím prostřednictvím mohl vyjádřit myšlenky a pocity s takovou vášní a svědomím, kterým se může málokterý jeho vrstevník v dnešní době vyrovnat.

Serj se jako arménský imigrant, který se narodil v Libanonu a vyrostl v Los Angeles, od narození setkával s mnoha kulturami, idejemi a ideály.

Harakiri je název nového Serjova alba, které vyšlo 9. července na labelu Reprise Records/Serjical Strike a které je v České republice v distribuci prostřednictvím Supraphonu.

Jeho předchozí album Imperfect Harmonies z roku 2010 bylo druhým sólovým počinem a setkalo se s velice příznivým posluchačským i kritickým ohlasem.

Serj Tankian, člen kapely System Of A Down, si produkoval všechna sólová alba sám – první Elect the Dead z roku 2007, druhé Imperfect Harmonies i novou desku Harakiri – ve svém domácím studiu v Los Angeles.

Zkusil trochu jiný přístup i způsob skládání.

“Používal jsem Apple iPad jako nástroj na skládání. Navrhl jsem si tři věci, které se objeví na desce. Nový způsob skládání přináší nečekané výsledky,” říká Serj.

Na albu spolupracovali i jeho spoluhráči z doprovodné kapely The F.C.C. – Dan Monti hraje na kytaru, Mario Pagliarulo na basovou kytaru a Troy Zeigler na bicí.

Dan Monti taky pomáhal s mícháním a plnil společně se Serjem povinnosti zvukového inženýra. Mastering měl na starost Vlado Meller (Metallica, Red Hot Chili Peppers, Kanye West).

Většina materiálu pro album Harakiri vznikla v roce 2011, který byl velice náročný a který Serj popisuje jako “nejnáročnější a nejproduktivnější rok celého mého života".

V lednu měl v Bostonu premiéru muzikál Prometheus Bound, ke kterému Serj složil veškerou hudbu, vyšla taky jeho druhá sbírka poezie Glaring Through Oblivion. Byl na turné se System of a Down na třech světadílech, vystoupil s Opera Orchestra v Jerevanu v Arménii a poprvé v Libanonu s Lebanese National Symphony Orchestra.

Po návratu do USA dokončil skládání čtyř alb – jazzové desky, elektronické desky, na které se podílel jeho přítel Jimmy Urine z kapely Mindless Self Indulgence, kompletní klasické symfonie nazvané Orca a své nové rockové desky.

“Rok 2011 začal ohněm. Začaly se objevovat divné zprávy o hromadných úhynech ptáků a ryb po celém světě. To bylo pro mě znamení. Spousta tvorů na Zemi začala páchat masivní hara-kiri. Tuší snad, že má něco v budoucnosti přijít? Týká se to udržitelnosti planety Země? A ten den jsem začal skládat věci na novou desku.”

“Naprosto se liší od všeho, co jsem kdy natočil. Je to mnohem větší jízda a víc punk s vlivy goth hudby a elektroniky osmdesátých let, dynamicky to sahá od tvrdého rocku k velkým melodickým písničkám. Textově se album dotýká osobních, politických a filozofických témat. Je tam duchovno, humor a láska.”

Vstupenky za 900 korun plus poplatky budou v prodeji od čtvrtka 19. července exklusivně na stránkách www.serjtankian.com, od pátku 20. července pak v sítích Ticketpro a Ticketportal.

www.serjtankian.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.