Recept na vězeňské pivo od Daniela Landy a Miriam Landové

  • Recept na vězeňské pivo od Daniela Landy a Miriam Landové Fotogalerie (11)
    • 05.02.2007
    • Tisk

    Není snad rok, kdy by z dílny uměleckého chameleona Daniela Landy nevzešel nějaký ten výtvor. Stejně tak tomu bude i dnešní rok. 22.2. 2007 totiž přijde do kin nový film s názvem Kvaska, na němž se Landa velkou měrou podílel.

    Sdílejte článek:

První český film ze zákulisí muzikálu – tak charakterizují svůj nový film Mirjam Landa, která se na Kvasce podílela námětem, scénářem, režií i produkcí, a Daniel Landa, taktéž producent a hlavně autor hudby.

Film-muzikál by měl vyprávět příběh Mickyho, kterého ztvárnil mladíček Filip Tomsa, jenž se neprávem ocitl ve vězení. Mickyho velká láska k muzikálové hvězdě Karin (Lucie Vondráčková) jej donutí utéct z vězení a zúčastnit se konkurzu na nový muzikál. Mladému zpěvákovi se konkurz nakonec podaří a film pak vypráví o napjaté atmosféře za muzikálovými kulisami, kořeněné pátráním policie po hledaném uprchlíkovi, láskou a Kvaskou – vězeňským nápojem sloužícím jako náhražka piva.

Díla a vůbec všechny podniky Daniela Landy jsou charakteristické svou různorodostí. Až by člověk řekl, že ten chlápek vlastně vůbec neví, co chce dělat. Na druhou stranu to lze také brát tak, že chce asi zkusit dělat všechno. A protože do všeho, do čeho se pustí, vlítne naplno, většina jeho projektů mu celkem úspěšně vychází. Ať již jde o muzikály, vydávání alb nebo mnoho dalších věcí, sportovní činnosti nevyjímaje. Za autorskou dvojicí Mirjam a Danem Landovými stojí veliké úspěchy – 600 tisíc prodaných lístků na muzikál Krysař, neustále vyprodaná představení muzikálu Tajemství, Platinové desky nebo vyprodané koncertní šňůry.

Poslední Landovo dílo, muzikál Tajemství, se pomalu po dvou divadelních sezónách sune ke konci (2.2. 07 derniéra) a jeho kvalita je stejně jako u Krysaře nepochybná. Landa v něm opět potvrdil svůj smysl pro cit a velkou dávku představivosti. Z vlastní zkušenosti mohu soudit, že lehce naivní, nekonvenční příběh s výborně napsanou, zahranou a zazpívanou muzikou, po sobě zanechává sugestivní stopy téměř při každém obrazu a tónu a po konci představení, při kterém vám tělo přechází z jednoho mrazení do druhého, dokáže člověku i “něco“ předat. Pokud si to ovšem chcete vzít. Protože ten, kdo trpí starými předsudky a nemá Daniela Landu rád, nemůže ocenit naprosto žádnou jeho tvorbu. Tak to bylo a bude vždy.

Obsazení filmu Kvaska:
Filip Tomsa, Lucie Vondráčková, Rudolf Hrušinský nejml., Jiří Korn, Daniel Landa, Jana Vaculíková, Jiří Datel Novotný, Roman Pomajbo, Henrich Šiška, Vladimír Marek, Matouš Rajmont, Ivan Vodochodský, Eliška Mesfin Boušková, Martin Sobotka

CD s původní hudbou a texty Daniela Landy z tohoto filmu vychází 5. 2. 2007.

další informace na www.kvaska.cz

klip k filmu – píseň Touha
“:[http://www.kvaska.cz]

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.