Hrady CZ startují první zastávkou v pátek na Točníku

  • Hrady CZ startují první zastávkou v pátek na Točníku Fotogalerie (4)
    • 10.07.2012
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ začíná už tento pátek 13. července na hradě Točník a pokračovat bude každý prázdninový víkend až do 1. září.

    Sdílejte článek:

Už osmý ročník největšího festivalu na českých a moravských hradech nabízí koncerty Tomáše Kluse, Mandrage, Nightwork, Davida Kollera, Monkey Business nebo Mig 21.

Konkrétně na Točníku zahájí program UDG, Buty či Vypsaná Fixa.

Areál se otevře v 18 hodin a první koncert začne o hodinu později.

Druhý den se úvodní festival šňůry přesune do podhradí, kde na dvou velkých pódiích vystoupí třináct kapel a interpretů a první festivalový víkend uzavřou Chinaski a Visací zámek.

Loni na festival na hradech zavítalo 48 tisíc návštěvníků a Hrady CZ se tak staly hudebním festivalem s bezkonkurenčně nejvyšší diváckou účastí v České republice.

Festival byl také oceněn jako akce roku v rámci hudebních cen Žebřík, o rok dříve se stal festivalem roku v rámci hudebních cen televize Óčko.

Akce Hrady CZ má dvě části.

V roce 2005 začala první částí na českých hradech, o pět let později organizátoři rozšířili letní hudební turné po hradech také na Moravu, kde se letos uskuteční už potřetí.

Projekt Hrady CZ zahrnuje dohromady vždy dvoudenní hudební program v blízkosti pěti českých hradů v pěti českých regionech, na Moravě jde o tři různé lokality ve třech moravských krajích.

Hrady CZ tak v průběhu letní festivalové sezóny v podstatě pokrývají celou Českou republiku.

Letos se kapely postupně představí na Točníku ve středních Čechách, Švihově u Plzně, Kunětické hoře u Pardubic, v Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách, na Veveří v severní části Brna, v Hradci nad Moravicí u Opavy, na Bezdězu u Liberce a nakonec na Bouzově na Olomoucku.

Nedílnou součástí festivalu jsou i podpora a rozvoj turismu v České republice, snaha zvýšit povědomí o historických památkách a finanční podpora památek.

V posledních letech začali organizátoři věnovat pozornost i cykloturistice, dlouhodobě spolupracují s projektem Kolo pro život. Důležitou součástí festivalu Hrady CZ je také ochrana přírody a ekologie.

V programu letošních zastávek najdete ještě koncerty kapel Horkýže Slíže, No Name, Polemic, Sto zvířat, Nebe nebo písničkáře Xindla X.

Kromě spolupráce s Národním památkovým ústavem letos organizátoři zahajují projekt výstav s organizací Člověk v tísni, v rámci kterého návštěvníkům festivalu představí hlavně fotografie z cest do zemí třetího světa.

Festival Hrady CZ je vyhledávaný nejen kvůli hudebnímu programu, ale je taky oblíbený jako lokalita pro výlet. Navštívit ho mohou díky zřízení úschoven kol i cyklisté, součástí vstupného je prohlídka jednotlivých hradů.

Samozřejmostí jsou i stanová městečka, kde je navíc možné si pronajmout stany.

Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpátky je zajištěna po oba dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut.

Vstupenky je možné koupit jako e-tickets i přes internet za zvýhodněnou cenu 250 a 400 korun, na místě budou k dostání za 300 a 450 korun (klienti T-mobile si je můžou koupit přes mobilní telefon).

www.ceskehrady.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.