Britští Django Django představí první desku i v Praze

Django Django jsou britský psychedelický kvartet, který vydává na labelu Because Music. Čtveřice muzikantů se potkala na umělecké škole v Edinburghu a kapelu založila v roce 2009.

Debutové eponymní album kapela vydala letos 30. ledna 2012.

Jsou na něm singly „Waveforms“ a „Default“.

List The Guardian dal albu Django DJango pět hvězdiček z pěti a hudební server NME mu udělil osm hvězdiček z deseti. Vysoko ohodnotil album Tuppence Magazine, který ho popisuje jako „novou moderní klasiku“ a chválí inventivní využití afrických zvuků a hudební fúzi.

Django Django na debutovém albu pracovali dlouhé čtyři roky. Místem jejich tvořivého procesu se stala ložnice bubeníka, producenta a v podstatě šéfa kapely Davida Macleana ve východním Londýně.

„Možnosti vám dává čas a toho jsme měli habaděj,“ říká zpěvák a kytarista Vincent Neff. Dalšími členy jsou pak basák Jimmy Dixon a syntezátorový expert Tommy Grace.

Posluchači Django Django poprvé zaznamenali, když se před několika lety postupně přesunuli do Londýna.

V roce 2009 vydali singl „Storm/Love's Dart“ a představili tak svůj dobrodružný, sebejistý a psychedelicky vybroušený art-rock, který vynalézavě kombinuje elektroniku s živým hraním.

„Při skládání jsme vědomě nedělali album. Říkali jsme si, že podobnosti mezi skladbami samy vyvstanou,” vysvětluje Tommy Grace.

V praxi to znamená třeba idylický zvuk ve stylu Beach Boys u první skladby "Hail Bop“ a drsnější diddleyovské beatové kytary skladby „Life's A Beach“.

„Rozmanitá, bláznivá a rozkročená muzika – tenhle eklekticismus pro nás představuje jedinou cestu. Důležitá je kreativita, experimentování a touha najít nový zvuk,“ říká David Maclean.

Django Django odehrají premiérový koncert v České republice 24. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 400 korun plus poplatky se začnou prodávat ve středu 4. července v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream, v pokladně Lucerna Music Baru je seženete bez poplatku. Na místě v den koncertu vyjde lístek na 500 korun.

www.djangodjango.co.uk

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze