Podívejte se na novinkový videoklip formace Lanugo

  • Podívejte se na novinkový videoklip formace Lanugo Fotogalerie (12)
    • 19.06.2012
    • Tisk

    Videoklip byl natočen k písni „Cínoví vojáci“, která pochází z nedávno vydaného druhého …

    Sdílejte článek:

Videoklip byl natočen k písni „Cínoví vojáci“, která pochází z nedávno vydaného druhého studiového alba skupiny Lanugo. Ta bývá označována za multižánrovou formaci, jež balancuje na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou.

Lanugo založili producent Viliam Béreš a zpěvačka Markéta Foukalová.

Za desku Lanugo (2011) si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo a belgičtí Hooverphonic si ji nedávno vybrali jako předskokana pražského koncertu.

Lanugo můžete vidět a slyšet už tento týden na pražských koncertech…

21. června v 18 hodin ve dvoraně Ministerstva kultury ČR na Maltézském náměstí 1 u příležitosti zahájení United Islands a o dva dny později, v sobotu 23. června, opět v rámci tohoto festivalu na Exit Stage krátce po poledni od 12.20.

Ale vraťme se k novému videoklipu.

Podívat se na něj můžete např.

.

„Téma písničky „Cínoví vojáci“ je vážné. Je o krizi, pochybách a znovunalézání. Mám za to, že do hudby Lanuga takové odstíny patří. Svět přece není jen o veselých věcech a my nechceme jen tak klouzat po povrchu. Navíc nás baví prozkoumávat hlubší a tím pádem občas i trochu temnější krajiny,“ uvedla zpěvačka Markéta Foukalová.

S kolegy muzikanty prý byli příjemně překvapeni pohledem, jaký režisér Jan Míka ml. v klipu zvolil.

„Skladba je krásná svou mnohoznačností a mně nabízela svobodu v tom, jak klip natočit. Chtěl jsem ukázat nefungující vztah dvou lidí očima jejich dítěte, které tím ve skutečnosti trpí nejvíc,“ vysvětlil Jan Míka ml.

www.lanugo.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.