Kašpárkohraní se odehraje jen pár dní před prázdninami

  • Kašpárkohraní se odehraje jen pár dní před prázdninami Fotogalerie (28)
    • 15.06.2012
    • Tisk

    Největší dětský festival v České republice Kašpárkohraní proběhne v neděli 24. června v kempu …

    Sdílejte článek:

Největší dětský festival v České republice Kašpárkohraní proběhne v neděli 24. června v kempu Džbán a ve sportovním areálu SK Aritma Praha v Praze 6.

Na čtvrtý ročník bude vstup znovu zdarma. Kašpárkohraní láká na bohatý hudební a divadelní program a širokou nabídku sportovních aktivit, interaktivních her a tvůrčích dílen.

Zábavné odpoledne budou moderovat klauni Barin a FrettyManéže Bolka Polívky.

Program začne úderem pravého poledne a skončí v 19 hodin.

Ke Kašpárkohraní neodmyslitelně patří kapela Kašpárek v rohlíku, která letos představí novou koncertní show Ten Holywůd!!!

Spolu s Kašpárkem v rohlíku vystoupí i jeho hosté Márdi a MejlaVypsané fiXy, Honza Kalina ze Sto zvířat, Jura HradilTata bojs, Zemánek ze skupiny Wohnout a Romana Neumannová z kapely Znouzectnost.

Festival se pro rodiče s dětmi každoročně stává vyhledávanou událostí, v loňském roce akci navštívilo 10 tisíc návštěvníků.

Kašpárkohraní neotevírá jen možnost, jak strávit příjemné rodinné odpoledne plné zábavy, ale nabízí dětem i příležitost vyzkoušet si nové sporty a zatím nepoznané kreativní činnosti,“ říká organizátor festivalu Viktor Souček.

„Naší vizí bylo najít alternativu ke komerčním akcím, kterých je všude plno a které nijak s dětskou tvořivostí a fantazií nepracují,“ dodává.

Hlavním tahákem hudební scény festivalu bude už zmiňovaná formace Kašpárek v rohlíku s řadou hostů.

„Na Kašpárkohraní je specifické publikum. Rodiče i s dětmi zpívají a tancují pod pódiem a my všichni v Kašpárkovi v rohlíku zažíváme pocit, který je klenotem mezi všemi pocity. Kladná dětská odezva je přece strašně dobrá věc,“ popisuje atmosféru festivalu MárdiVypsané fiXy.

Nejmenší návštěvníky na této scéně určitě taky potěší vystoupení MajdyKouzelné školky a Petra Vacka, kteří v doprovodu kapely zazpívají dětem dobře známé písničky od autorské dvojice Jan Vodňanský a Jana Navarová.

Soubor Dětská opera Praha představí miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Větší diváky může zaujmout beatboxově–vokální improvizace Ondry Havlíka, který je čerstvým vicemistrem světa v loopingu a dvojnásobným mistrem České republiky v beatboxu.

Divadelní sekce festivalu letos představí vystoupení „dvou posledních žijících klaunů na světě“ Antonína Novotného a Marky Míkové.

Kromě už klasického průvodu obřích masek bude k vidění představení na chůdách v podání Long Vehicle Circus nebo žonglérské představení Bratří v tričku, kteří pro děti připravili taky malou dílnu žonglování.

Všechny věkové kategorie budou moci ocenit taneční performance divadelní skupiny Najevo nebo divadelní představení Potopa světa. Dojde i na dětmi oblíbenou bublinovou show Václava Strassera.

Mimořádně rozsáhlá je tentokrát nabídka sportovních workshopů.

Fotbalové dovednosti si budou moct děti vyzkoušet a zdokonalit pod vedením klubů SK Aritma Praha a FK Dukla Praha, která pro zájemce zorganizuje miniturnaj o ceny.

Jízdu na ponících si pro případné zájemce připravila jezdecká školička ze statku u Merlina.

Děti i jejich rodiče budou mít možnost si bezplatně zahrát golf pod vedením zkušených trenérů z Driving Range Divoká Šárka.

Ani v letošním roce nebude chybět turnaj ve cvrnkání kuliček pod dohledem Českého kuličkového svazu, který má ve svých řadách mistra světa Pavla Zoufalého. Tento titul vybojoval v roce 2011.

Na své si přijdou i malí milovníci florbalu, rugby, atletiky a kung fu. Bojové umění taekwondo návštěvníkům přiblíží bývalý mistr Evropy v přerážecích technikách Jan Novák.

Dramaturgie festivalu nechala v programu široký prostor uměleckým a řemeslným dílnám.

„Většina dětí ráda něco tvoří, a tak se každoročně snažíme do programu festivalu zahrnout i umělecké a řemeslné dílny, které dětskou kreativitu podněcují,“ vysvětluje Viktor Souček.

Program je v tomo ohledu skutečně pestrý. Malování s malířkou Lenkou Procházkovou, výroba afrických masek pod vedením organizace Člověk v tísni, vytváření společné mozaiky s Mozaikart, výtvarný ateliér Terezie Bartošové nebo malování na keramiku s ateliérem Čadových.

Nabízí se taky možnost věnovat se práci s korálky, dřevem, papírem či kresbě na plátno.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně i naučný program.

Letos bude zaměřen hlavně na seznamování s poskytováním první pomoci, čehož se ujala organizace Červený kříž, a na přiblížení problematiky nevidomých. Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her.

Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení.

Festival se bude konat za každého počasí.

www.kasparkohrani.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.