Hrady CZ oznamují kompletní line-up osmého ročníku

  • Hrady CZ oznamují kompletní line-up osmého ročníku
    • 12.06.2012
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ, který byl oceněn jako akce roku v rámci hudebních cen Žebřík, představuje kompletní line-up pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě.

    Sdílejte článek:

Festival odstartuje v pátek 13. července na hradě Točník nedaleko Prahy a skončí poslední prázdninový víkend, konkrétně v sobotu 1. září, na hradě Bouzov u Olomouce.

V blízkosti atraktivních historických památek letos vystoupí například Tomáš Klus, Mandrage nebo Nightwork, tedy interpreti ocenění v rámci hudebních cen AndělŽebřík.

Mezi dalšími nechybí David Koller, Chinaski, Mig 21, Monkey Business nebo Ewa Farna.

Minulý rok na festival na hradech zavítalo 48 tisíc návštěvníků a Hrady CZ se tak staly hudebním festivalem s bezkonkurenčně nejvyšší účastí v České republice.

Festival se skládá ze dvou částí.

Projekt Hrady CZ vždy nabízí dvoudenní hudební program v blízkosti pěti českých hradů v pěti českých regionech, na Moravě jde o tři různé lokality ve třech moravských krajích.

Jeho program je přehlídkou vystoupení špiček hlavně české pop-rockové hudební scény.

Neoddělitelnou součástí je od samého začátku i podpora a rozvoj turismu v České republice, snaha zvýšit povědomí o historických památkách a taky finanční podpora památek.

V posledních letech se začali organizátoři soustředit i na cykloturistiku, dlouhodobě spolupracují s projektem Kolo pro život, nezanedbatelnou součástí festivalu Hrady CZ jsou i ochrana přírody a ekologie.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydaly novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer a často se odehrává přímo v prostorách hradu na jednom pódiu, jeho součástí je taky karneval v maskách.

Sobotní program se koná většinou v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii.

Letos se do programu vrací zastávka na hradě Veveří, která nahradí Valtice, kde se konal festival minulý rok poprvé.

Organizátoři tak vyslyšeli prosby obyvatel Brna a okolí po navrácení festivalu do moravské metropole a zároveň se podařilo vyřešit technické problémy, které neumožnily v minulosti pořádání festivalu na Veveří.

Festival Hrady CZ je vyhledávaný nejen kvůli hudebnímu programu, ale je oblíbený taky jako lokalita pro výlet.

Součástí vstupného je prohlídka jednotlivých hradů.

Samozřejmostí jsou stanová městečka, kde je možné si stany i pronajmout včetně možnosti uschování zavazadel.

Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je zajištěna po oba dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut.

Po sedmi letech se teď částečně mění grafická podoba festivalového vizuálu, který je nově kombinací barev červené, modré a bílé.

České a slovenské kapely tvoří program festivalu, národní barvy tak logicky střídají oranžovou a zelenou, kreslený vizuál s hradem ale zůstává.

V rámci akce Hrady CZ vystoupí tito interpreti:

Buty, Chinaski, David Koller, Dilated, Ewa Farna, Horkýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Monkey Business, Mother's Angels, Nebe, Nightwork, No Name, Pohřební kapela, Polemic, Professor Leopard, Sto zvířat, Tomáš Klus, Xindl X, UDG, Visací zámek, Vypsaná Fixa

Termíny a místa konání jsou následující.

13. – 14. 7. Točník

20 .- 21. 7. Švihov

27. – 28. 7. Kunětická hora

3. – 4. 8. Rožmberk nad Vltavou

10. – 11. 8. Veveří

17. – 18. 8. Hradec nad Moravicí

24. – 25. 8. Bezděz

Přesný časový rozpis vystoupení jednotlivých kapel najdete na:

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.