Dětský festival Kašpárkohraní je i letos zdarma

  • Dětský festival Kašpárkohraní je i letos zdarma Fotogalerie (20)
    • 17.05.2012
    • Tisk

    Čtvrtý ročník dětského festivalu Kašpárkohraní, který je v České republice největší akcí …

    Sdílejte článek:

Čtvrtý ročník dětského festivalu Kašpárkohraní, který je v České republice největší akcí pro děti, proběhne letos koncem června znovu v kempu Džbán a ve sportovním areálu SK Aritma Praha v Praze 6.

Konkrétně se odehraje v neděli 24. června a vstup na něj bude opět zdarma.

Celé rodiny můžou strávit příjemné odpoledne plné hudby, divadla, zábavy, her i sportu. Dramaturgie festivalu je široká a nabízí velkou paletu žánrů.

Zábavným dnem návštěvníky provedou Barin a Fretty, pomocníci a klauni Bolka Polívky, kteří baví také v televizní Manéži Bolka Polívky.

Největším lákadlem letošního Kašpárkohraní je určitě zbrusu nová koncertní show „bejby pankové“ skupiny Kašpárek v rohlíku, která má název Ten Halywůd.

Festival otevře brány ve 12 hodin a zavře je úderem sedmé hodiny večerní.

Kašpárkem v rohlíku letos na Kašpárkohraní vystoupí například Márdi a Mejla z Vypsané Fixy, Honza Kalina ze skupiny Sto Zvířat, Jura Hradil z Tata bojs, Zemánek z kapely Wohnout a Romana Neumannová z punkové Znouzectnosti.

„Naší vizí bylo najít alternativu ke komerčním akcím, kterých je všude spousta, nejsou zaměřené na děti a jejichž cíl je jednoznačný. Dospělým a jejich ratolestem jsme chtěli zdarma nabídnout kulturní a sportovní program, který by byl zaměřen zejména na interaktivitu,“ říká pořadatel festivalu Viktor Souček.

Ten se léta podílí také na organizaci festivalu Mezi ploty a osmým rokem spoluorganizuje festivaly České hrady.cz a Moravské hrady.cz.

„Vzhledem k tomu, že se Kašpárkohraní letos uskuteční již počtvrté a každý rok je o akci velký zájem, si troufám konstatovat, že se nám náš záměr vydařil,“ dodává.

Například v loňském roce festival přilákal 10 tisíc návštěvníků. Konat se bude za každého počasí.

Mimořádně zajímavým programem se v letošním roce pyšní i jeho divadelní sekce, která nabízí například dětská představení z dílny Divadla Mimos, Divadla Tří tučňáků nebo jedinečné představení klaunů Antonína Novotného a Marky Míkové.

Všechny věkové kategorie budou moci ocenit taneční performaci divadelní skupiny Najevo.

Kromě už klasického průvodu obřích masek bude k vidění i představení na chůdách v podání Long Vehicle Circus a žonglérské představení Bratří v triku, kteří pro děti připravili také malou dílnu žonglování. Dojde i na dětmi oblíbenou bublinovou show Václava Strassera.

Hlavním tahákem hudební scény bude už zmíněná formace Kašpárek v rohlíku a její čestní hosté.

„Na Kašpárkohraní je specifické publikum. Rodiče i s dětmi zpívají a tancují pod pódiem a my všichni v Kašpárkovi v rohlíku zažíváme pocit, který je klenotem mezi všemi pocity. Kladná dětská odezva je přece strašně dobrá věc,“ popisuje atmosféru festivalu MárdiVypsané Fixy.

Dramaturgie festivalu pamatuje také na sportovní workshopy.

Fotbalové dovednosti si budou moci děti vyzkoušet a zdokonalit pod vedením klubů SK Aritma Praha a FK Dukla Praha, která pro zájemce zorganizuje miniturnaj a soutěž o ceny.

Na své si přijdou i malí příznivci florbalu, rugby, atletiky i kung fu.

K dispozici bude i možnost zahrát si golf pod vedením zkušených trenérů z Driving Range Divoká Šárka.

Ani v letošním roce nebude chybět turnaj ve cvrnkání kuliček pod dohledem Českého kuličkového svazu, který má ve svých řadách mistra světa Pavla Zoufalého. Tento titul vybojoval v roce 2011.

„Většina dětí ráda něco tvoří a tak se každoročně snažíme do programu festivalu zahrnout i umělecké dílny, které dětskou kreativitu podněcují,“ doplňuje Viktor Souček.

Nabídka programu je i v tomo ohledu pestrá – malování s malířkou Lenkou Procházkovou, výroba afrických masek pod vedením organizace Člověk v tísni, práce s korálky, dřevem i papírem, kresba na plátno nebo mozaikování.

V duchu hesla „Kdo si hraje, nezlobí“ si můžou děti zahrát i stolní a společenské hry.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program.

V letošním roce bude zaměřen hlavně na seznamování s poskytováním první pomoci, čehož se ujala organizace Červený kříž. Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení.

www.kasparkohrani.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze