Vojta Dyk ve středu a čtvrtek s big bandem v La Fabrice

Herec Vojta Dyk se v pražském divadle La Fabrika tento týden představí jako jazzový a swingový zpěvák. Frontman formace Nightwork vymění velké sály za komorní prostředí a na dvou koncertech vystoupí s brněnským big bandem B Side Band.

Nabídka spolupráce loni přišla od šéfa B Side Bandu Josefa Buchty a Vojta Dyk na ni kývnul.

Výběr zpěváka, který by dokázal dobře frázovat, cítil swing a měl rád jazz, by měl být podle Josefa Buchty novým impulzem pro jeho big band, kde je věkový průměr muzikantů 27 let.

Repertoár koncertů, které se v La Fabrice odehrají ve středu a čtvrtek (tj. 16. a 17. května), tvoří skladby Franka Sinatry, Ray Charlese a skupin Chicago, Earth Wind & Fire nebo Tower of Power.

V pražských Holešovicích takhle vystoupí už potřetí a mají připravených i pár novinek.

Společně s Vojtou Dykem nazkoušeli celkem osm nových skladeb.

Před nadcházejícími pražskými koncerty už nový repertoár předvedli na vyprodaných koncertech ve Zlíně, v Brně a v Ostravě.

Připomeňme, že šestadvacetiletý Vojta Dyk je synem literárního historika a spisovatele Radko Pytlíka a nakladatelky Věry Dykové. Jedním z jeho předků byl básník Viktor Dyk.

Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka (obor zpěv) a DAMU (obor činohra). Už při studiu hostoval na několika pražských scénách. V roce 2008 začalo jeho stálé angažmá v Národním divadle a současně působil v několika menších divadlech.

Popularitu mu kromě aktivit s Nightwork, se kterými natočil úspěšné album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa, přinesla taky role ve filmu Ženy v pokušení (divácky nejúspěšnějším snímku roku 2010).

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze